На Прикарпатті відновили частину знаменитої обсерваторії Білий Слон

20 вересня 2017, 16:32
У Карпатах відкрили першу чергу відновлення Астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван, яка відома під неформальною назвою Білий Слон

Обсерваторія була побудована в 1938 році, але після Другої світової війни повільно перетворювалася на руїни. Зараз в її корпусах відкрили високогірний пункт рятувальників, повідомляє прес-служба Прикарпатського Нацуніверситету.

Відео дня

На базі Обсерваторії створений високогірний пост рятувальників, в якому чергуватимуть як польські рятувальники Бескидського відділу, так і представники української ГСЧС. Гірські рятувальники будуть проводити цілодобове чергування протягом року, по дві особи на зміну. У перспективі заплановано створення Міжнародного тренувального центру гірських рятувальників.

Наступний етап відновлення Обсерваторії буде спрямований на відновлення роботи метеоцентру. Зараз тривають внутрішні роботи по створенню та зміцнення перекриттів між поверхами будівлі, ремонт покрівельних перекриттів.

У короткий період роботи обсерваторії - з 1938 по 1994 рік - вчені досліджували в телескопи комети Юрофф-Ахмар-Гассель, Брукса, зірки Чумацького шляху і навіть Марс. Після війни приміщення з метровими стінами поступово руйнувалося. Кажуть, місцеві жителі до цих пір варять сир в мідних чанах, зроблених з обшивки куполу обсерваторії Білий Слон.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X