На пошуки позаземного життя в космос відправили нову любов хіпстерів

28 серпня 2015, 17:36
Європейське космічне агентство (ЄКА) відправило в космос чайний гриб, який нещодавно став новою модою серед хіпстерів і прихильників здорового способу життя

Як пише Space.com, у космос продукт симбіозу дріжджів і оцтовокислих бактерій вивів проект Expose. В його рамках ЄКА вивчає можливість виживання багатоклітинних організмів в незахищеною космічної середовищі.

Відео дня

Бактерії і дріжджі, які утворюють тіло чайного гриба, розмістили на зовнішній поверхні лабораторії на МКС. Там вони проведуть 18 місяців.

Плівка, складається з мікроорганізмів, досить щільна, її можна розглянути неозброєним оком. Експерименти, проведені на Землі, показали, що чайний гриб вміє захищатися від несприятливих умов, створюючи оболонку на основі целюлози. Таким чином мікроорганізми можуть чинити опір впливові високої температури і радіації.

Раніше з'ясувалося, що при змішуванні з імітацією місячного пилу целюлоза вбирає мінерали, посилюючи захист від зовнішніх факторів. В ЄКА припускають, що це може говорити про можливість існування життя в космосі в вигляді біоплівок.

Агентство також вказало, що шукати в Сонячній системі біоплівки легше, ніж окремі мікроорганізми. Експеримент за участю чайного гриба може стати корисним для пошуку мікроорганізмів за межами Землі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X