Добре збереглася. На півночі Греції знайшли стародавню могилу з бронзовим ложем

15 серпня 2019, 09:02

Грецькі археологи розкопали біля села Мавропігі в Західній Македонії неушкоджену гробницю, яка датується I століттям до нашої ери.

У могилі, ймовірно, поховали знатну жінку елліністичного періоду, повідомляє Ancient Origins.

Археологи виявили гробницю під час гірничих робіт в селі Мавропігі на півночі Греції. На їхнє здивування і захоплення, гробниця була знайдена недоторканою на 1,5 метра нижче поверхні недавно знесеного будинку. Археологи кажуть, що скелет належить жінці, яка померла в пізній період еллінізму, ближче до кінця першого століття до нашої ери.

Відео дня

У могилі знайшли п'ять глиняних горщиків, в яких могли бути парфуми, а також інші дрібні артефакти. Вважалося також, що вона була похована з якимось головним убором, який містив золото і тканину, і колись тримала в руці прикрашену тканину з золотими волокнами. Золотий предмет - можливо, мундштук в формі листа - був поміщений в рот померлої.

"Ми маємо справу з багатою жінкою, можливо дружиною людини, яка обіймала важливу посаду в суспільстві того часу", - розповіла Ареті Хондрогіянні-Мітокі, директор Козанського Ефората старожитностей.

Археологи підкреслюють, що дуже важливим є відкриття бронзового ложа, на яке вона була покладена в напрямку північ-південь - це унікальна знахідка для поховань цієї епохи.

"Ми досі не знаємо, чи було бронзова ліжко створене для цієї мертвої людини або це був звичай поховання епохи пізнього еллінізму і ранніх рімських часів. Окремі частини мідного ліжка були знайдені в інших частинах країни, але ціле ліжко, наскільки ми знаємо, ні" , - додала Ареті Хондрогіянні-Мітокі.

Наявність багатьох могильних предметів добре поєднується з іншими похованнями її часу. Наприклад, покладання золота в її рот може бути пов'язано з історією плати Харону за переправу в царство мертвих. У той час, як археологічні дані припускають, що ця похоронна практика була не надто популярною, класичні письменники популяризували цю історію.

Наявність флаконів для парфумів в могилі жінки також відображає важливий аспект грецьких похоронних звичаїв - помазання тіла парфумами і подальше розміщення цих флаконів в могилі.

Раніше НВ повідомляло, що Міністерство культури Греції оголосило про відкриття залишків великого будинку під водою в затоці Ампелакія, недалеко від острова Саламін.

Вчені використовували нові методи, щоб досліджувати води навколо історичного острова Саламін. Це дозволило їм повністю розкопати велику споруду на заході затоки Ампелакія, знайдене на мілководді. Археологи знали про існування структури, тому що її контур можна було розгледіти під час відливу.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X