На півдні США дитина виявила череп тварини віком понад мільйон років

19 липня 2017, 19:35
Десятирічний житель штату Нью-Мексико Джуд Спаркс натрапив на череп предка слона, що жив понад мільйон років тому

Знахідку по зробленим хлопчиком кадрам зумів впізнати професор біології з університету Нью-Мексико Пітер Хауд, розповідається на офіційному сайті університету.

"Я бігав і спіткнувся об частину бивня. Я приземлився обличчям поруч з нижньою щелепою. Я подивився далі, і там був ще один бивень", - розповів автор знахідки, юний Джуд Спаркс, який пішов у похід в пустелю зі своїми батьками для тестування рацій.

Відео дня

Виявилося, що дитина виявив скам'янілості стародавнього стегомастодона, представника роду вимерлих хоботних з сімейства гомфотерієві. На думку Пітера Хауда, бивень і знайдений череп належали особи, яка ходила по Землі близько 1,2 млн років тому.

Оскільки череп і нижня щелепа знайшлися в одному місці, вчені продовжують пошуки на цій теритррії інших частин скелета цього предка слона. Цікаво, що розкопки на місці знахідки Джуда Спаркса зайняли кілька місяців - необхідно було отримати кілька дозволів і підготуватися до консервації дуже крихких кісток.

"Вважаю, це всього лише другий повний череп стегомастодона, знайдений в нашому штаті. Я сповнений надій, що цей екземпляр буде в кінцевому підсумку на виставці, а цей маленький хлопчик зможе показати своїм друзям і навіть своїм власним дітям, що він знайшов тут, в пустелі Лас-Крусес", - додав Пітер Хауда.

Показати ще новини
Радіо НВ
X