На Місяць і назад без дозаправки. Маск розповів про масштабні плани Space X

29 вересня 2017, 08:47
Генеральний директор SpaceX Ілон Маск поділився ідеями щодо створення бази на Місяці

На Міжнародному конгресі з астронавтики в Аделаїді Маск повідомив, що в планах його компанії створення найбільшої в історії людства ракети BFR, яка дозволить людям літати на Місяць і назад без дозаправки.

Відео дня

"Слухайте, що відбувається? Вже 2017 рік. Чому у нас ще немає бази на Місяці?", - сказав Маск.

Для створення такої бази Маск планує використовувати нову ракету BFR (скорочення від Big F... Rocket). Вона буде здатна брати на борт більше тисячі тонн ракетного палива, а довжина нової ракети складе 48 метрів. Такі запаси палива дозволять новій ракеті злітати на Місяць і повернутися назад, що необхідно для створення місячної бази.

На презентації в Аделаїді, а трохи раніше - і в своєму блозі в Instagram - Ілон Маск показав, як може виглядати база на Місяці.

Маск зазначив, що посадка на Місяць буде трохи складніше, ніж на Марс, оскільки на Марсі ракета може гальмувати про атмосферу планети, а на Місяці такої можливості не буде. Тому зараз для SpaceX дуже важливою є відпрацювання реактивної посадки.

Раніше НВ повідомляло, що глави космічних агентств Росії та США домовилися про створення міжнародної навколомісячної станції Deep Space Gateway. Проект місячної орбітальної станції опрацьовувався в двох варіантах: на основі двох малих житлових модулів або одного великого. Обидві концепції передбачають, що на станції зможуть працювати чотири людини.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X