На Марсі помітили жахливу бурю площею з Америку

16 березня 2017, 14:43
Апарат Mars Reconnaissance Orbiter показав, як шторм з північної півкулі Марса перемістився на південь і збільшився до розмірів США

Цікаво, що це була вже друга буря на Марсі за останні кілька тижнів, пише Seeker.

Вчені встановили, що глобальні пилові бурі зазвичай відбуваються протягом весни і літа в південній півкулі, коли Марс знаходиться ближче до Сонця і нагрівання його знаходиться на максимальному рівні. Але поява одразу двох ураганів за короткий час досить незвично.

Відео дня

"Зараз ми намагаємося зрозуміти погоду Марса. Є одна таємниця: ми не знаємо, що визначає масштаб пилової бурі. Є багато місцевих штормів, але лише деякі з них стають глобальними", - говорить Річард Журек, співробітник Лабораторії реактивного руху NASA.

Під час останнього глобального шторму - в 2007 році - обидва марсохода, що діяли тоді, були переведені в режим економії енергії більш ніж на тиждень з мінімальними сеансами зв'язку в цей період. Це пов'язано з тим, що пил заважає нормальній роботі сонячних батарей. А ось марсоходу Curiosity, який працює на Марсі з 2012 року, пилові бурі не страшні - у нього є додатковий генератор енергії.

До речі, деякі астрономи-любителі вже висловили припущення, що, оскільки на Марсі відбуваються урагани, це може вказувати на наявність якоїсь подібності атмосфери. А це, в свою чергу, може вплинути на плани колонізації Марса.

Показати ще новини
Радіо НВ
X