Божевільний борсук. На Мадагаскарі виявили кістки дивного звіра часів динозаврів
Міжнародна група дослідників на чолі з Девідом Краузе виявила кістки незвичайного ссавця, який жив на Мадагаскарі 66 млн років тому.
Дослідники з Денвера музею природи і науки назвали тварину розміром з кішку «божевільним звіром» — Adalatherium.
Опис нового ссавця заснований на майже повному кістяку, який разюче добре зберігся. Скелет є найбільш повним для будь-якого мезозойського ссавця, виявленого в південній півкулі.
Краузе сказав, що «з нашими даними про скелетну анатомію всіх живих і вимерлих ссавців, важко уявити, що такий ссавець, як Adalatherium, міг еволюціонувати; він згинається і порушує безліч правил».
Хоча реконструкція може призвести до думки, що Adalatherium був просто древнім барсуком, його «нормальність» всього лише зовнішня. Його скелет вчені описують як «дивовижний». У цієї тварини є особливості в області морди (кістка septomaxilla), яку не бачили протягом ста мільйонів років в лінії, що веде до сучасних ссавців.
«Його носова порожнина демонструє дивовижну мозаїку рис, деякі з яких дуже стандартні для ссавців, але деякі з яких я ніколи не бачив ні в чому раніше», — заявив Краузе.
У Adalatherium було більше отворів на морді, ніж у будь-якого відомого ссавця, отвори служили проходами для нервів і кровоносних судин, забезпечуючи кров’ю дуже чутливу морду, яка була покрита вусиками. І є одна дуже велика діра на вершині його морди, для якої просто немає ніякої паралелі з жодним відомим ссавцем, живим або вимерлим.
Зуби Adalatherium сильно відрізняються по конструкції від будь-яких відомих ссавців. У його хребта було більше хребців, ніж у будь-якого мезозойського ссавця, а одна з його ніг була дивно вигнута. Крім того, більшість ссавців, які жили поруч з динозаврами, були набагато меншими, в середньому розміром з мишу.
Вчені вважають, що для захисту від хижих динозаврів Adalatherium міг закопуватися в землю. Дослідники вважають, що ця здатність може пояснити, як тварина розвинулася до такого розміру.
Автори роботи відзначають, що виявлення рештків Adalatherium стане «переломним моментом» і допоможе заповнити прогалини у вивченні еволюції древніх тварин — особливо тих, що жили на південь від екватора. Підряд ссавців, які мешкали на суперконтиненті Гондвана — гондванатеріі, — раніше в основному були відомі тільки за фрагментами щелеп, зубів і черепів.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.