На Камчатці знайшли величезний скелет вимерлої морської корови

23 листопада 2017, 07:03
Науковий співробітник заповідника на Командорських островах під час чергового обстеження берегової лінії виявила скелет вимерлої морської корови Стеллера

Скелету не вистачає голови і кількох кісток, але учасники розкопок знайшли 45 хребців, 27 ребер, ліву лопатку, плече і кістки передпліччя, повідомляється на сайті заповідника.

Відео дня

У виявленому скелеті був відсутній череп, шийний відділ хребта, 1-2 грудних хребця, кілька хвостових хребців, права частина пояса грудних кінцівок, а також кістки п'ястка і фаланги пальців лівої кінцівки.

Скелет був похований під шаром гальки і піску на глибині до 70 сантиметрів. Його довжина становила 5,2 метра. З огляду на довжину відсутніх частин хребетного стовпа і голови, можна припустити, що загальна довжина тварини дорівнювала або трохи перевищувала 6 метрів. Зазначається, що робота на розкопках потребувала праці восьми осіб.

"Знахідка такого досить повного скелета морської корови Стеллера - подія надзвичайно важлива як для науки в цілому, так і для заповідника "Командорський". Зазвичай, всі повні скелети були виявлені ще в 19 столітті. Остання знахідка повного скелета морської корови довжиною 3 метри була зроблена на острові Берінга в 1987 році", - відзначають вчені.

Морська корова Стеллера на момент відкриття Командорських островів в 1741 році збереглася тільки в цьому регіоні, тобто була ендеміком. Це було велике створіння завдовжки до 7, а за деякими даними - до 10 метрів і масою понад 5 тонн. Єдиним дослідником, який особисто бачив тварину і описав її, був Георг Стеллер, на честь якого її потім і назвали. Морська корова Стеллера була знищена всього за 27 років з моменту її відкриття.

Раніше НВ повідомляло, що після десяти років пошуків на дні другого за величиною озера на Близькому Сході археологи виявили руїни великого замка. За оцінками вчених університету "100-річчя провінції Ван", будівлі понад три тисячі років.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X