На екстреній прес-конференції в NASA повідомили про відкриття семи екзопланет

22 лютого 2017, 20:24
В штаб-квартирі Американського аерокосмічного агентства (NASA) провели прес-конференцію, під час якої вчені оголосили про відкриття семи планет за межами Сонячної системи

Астрономи, у тому числі помічник керівника Управління наукових місій в штаб-квартирі NASA у Вашингтоні Томас Цурбукен повідомили про відкриття семи нових екзопланет на орбіті одиночної зірки TRAPPIST-1 - червоного карлика в сузір'ї Водолія.

Відео дня

Зірка TRAPPIST-1 набагато менша за Солнце і не така гаряча, але тим не менш, за словами астронома Мікаеля Жийона, в цій системі можуть існувати умови для життя. Відкриття було зроблено за допомогою телескопа Spitzer.

Система звезды звезды TRAPPIST-1. Скриншот
Система звезды звезды TRAPPIST-1. Скриншот Фото:

Оскільки система зірки знаходиться порівняно близько до Землі - на відстані 40 світлових років - астрономи можуть вивчати атмосфери знайдених планет відносно легко. Це може виявити дивовижне розмаїття світів, починаючи за складом від скелястих до крижаних.

Планети цієї зоряної системи настільки близькі одна до одної, що їх гравітаційні поля взаємодіють між собою, підштовхуючи одне одну таким чином, що дозволило команді оцінити масу кожної планети. Вони варіюються від приблизно 0,4 до 1,4 маси Землі.

Одна из найденных планет. Скриншот
Одна из найденных планет. Скриншот Фото:

З семи планет зірки TRAPPIST-1, три планети знаходяться в так званій зоні життя. На них, згідно з попередніми спостереженнями, є вода і кисень. Тобто, може бути життя. Однак, "штучних сигналів з цих планет поки не спіймали".

"Тепер нам потрібно більше часу, щоб детальніше вивчити ці планети, щоб дізнатися більше про кисень і воду на цих планетах", - зазначили вчені.

За словами Мікаеля Жійона, астронома з університету Льєжа в Бельгії, планети хотіли спочатку назвати на честь сортів бельгійського пива. Ця заява викликала сміх у залі для прес-конференцій. Справа в тому, що TRAPPIST - один з різновидів пива, яке виробляється в Бельгії.

Екзопланета - планета, яка обертається навколо зірки, яка не є Сонцем. На початок 2017 року достовірно підтверджено існування 3563 екзопланет в 2674 планетних системах. Найбільш схожою на Землю є екзопланета Kepler-438 b, яка знаходиться на відстані 470 світлових років від Сонця.

В кінці січня нинішнього року повідомлялося, що ще одна екзопланета, на якій може бути життя, виявлена в системі Wolf 1061 приблизно в 14 світлових роках від Землі. Wolf 1061c може мати атмосферу, подібну до тієї, яка була на Венері мільйони років тому, тобто вода на планеті не може довго перебувати в рідкому стані. За словами вчених, те, що вони спостерігають на планеті, "підозріло схоже на парниковий ефект".

До речі, на одній з останніх екстрених прес-конференцій NASA було оголошено, що океан, який ховається під поверхнею супутника Юпітера Європа, схожий на земні. Дані вказували на те, що супутник Юпітера може мати умови, необхідними для існування життя. А в 2015 році в NASA повідомили про виявлення екзопланети Kepler-452b, яка дуже схожа на Землю.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X