На Близькому Сході знайдені останки корабля великого першовідкривача Васко да Гами

16 березня 2016, 17:58
Біля берегів Оману був знайдений затонулий корабель "Есмеральда", який входив до складу другої експедиції Васко да Гами в Індію. Як зазначає Міністерство спадщини і культури Оману, це найстаріший із знайдених кораблів, що належать до епохи великих географічних відкриттів

Місцезнаходження затонулого судна було встановлено в 1998 році, якраз до 500-річного ювілею першого плавання португальського мандрівника в Індію. Проте до його вивчення археологи приступили тільки в 2013-м. Розкопки тривали 2 роки. Їх очолював Девід Мірнс з компанії Bluewater Recoveries, який і визначив місце розташування корабля після вивчення історичних документів.

Відео дня

Уламків самого дерев'яного судна відшукати не вдалося. Однак на місці катастрофи було знайдено понад 2800 артефактів, які і допомогли з ідентифікацією корабля. Серед знахідок опинився бронзовий дзвін з написом "498", що вказує на рік будівництва судна – 1498-й. Також археологи знайшли золоті монети, викарбувані в Лісабоні в 1495-1501 роках і надзвичайно рідкісну срібну монету під назвою індіо. Вони випускалися спеціально для торгівлі з Індією.

Oman Ministry of Heritage and Culture via Facebook
Oman Ministry of Heritage and Culture via Facebook Фото:

За словами Мірнса, це другий з виявлених екземплярів індіо в світі. Завдяки цій монеті і вдалося ідентифікувати корабель. Монеті і гарматним ядрам з літерами "VS" на них.

© Bluewater Recoveries
© Bluewater Recoveries Фото:

Вважається, що це ініціали Вісенте Содре – капітана "Есмеральди", який був дядьком Васко да Гамі по материнській лінії. Він разом зі своїм братом Брашем, який очолював корабель "Сан-Педро", повинен був патрулювати води південно-західного узбережжя Індії і охороняти маршрут до неї. Замість цього брати відправились в Аденську затоку, де займалися грабунком арабських кораблів.

У травні 1503 вони кинули якір неподалік від острова Аль Халланья, який нині належить Оману. Братів Содре попереджали, що насувається сильний шторм, але вони вважали, що їхні кораблі зможуть встояти. Проте буря виявилася сильнішою і "Сан-Педро" разом з "Есмеральдою" були розбиті об скелі і затонули.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X