Печерний секс. На Алтаї знайшли рештки нащадка неандертальців і денисовської людини

27 серпня 2018, 11:32

Міжнародна група вчених отримала ДНК з рештків древніх людей, які були знайдені знайдених шість років тому в Денисовій печері на Алтаї.

Принаймні одна людина була свого роду гібридом неандертальців і "денисовців", йдеться в статті BBC.

ДНК, витягнута з фрагментів кісток, показала, що дівчина, чиї рештки були знайдені в знаменитій Денисовій печері на Алтаї, була донькою матері-неандерталки і денисовської людини - нині вимерлого підвиду або виду людей.

Відео дня

Порівнявши пари хромосом, вчені виявили, що в більшості випадків одна з них містила тільки денисівські гени, а друга - їх неандертальські аналоги. Це вказало на те, що батьки цієї дівчини належали до різних видів стародавніх людей, а не були "гібридами", як вона сама. Відповідно, її тато був "денисовець", а мама - неандертальсько. жінкою.

"Ми знали з попередніх досліджень, що неандертальці і денисовці напевно іноді заводили спільних дітей. Але я ніколи не думала, що нам так пощастить, і ми знайдемо реального нащадка цих двох груп", - говорить Вів'єн Слон, дослідник Інституту еволюційної антропології імені Макса Планка (MPI-EVA) в німецькому Лейпцигу.

У сучасних людей неафриканські походження в ДНК є невелика неандертальська складова. У деяких інших представників населення неафриканського походження, в залежності від того, де вони живуть, також є частина ДНК, успадкована від людей з Азії, відомих як денисовці.

Той факт, що гени передалися через покоління, підтверджує, що десь мало статися схрещування. Однак єдине відоме місце, де виявлені викопні рештки як денисівської людини, так і неандертальців, знаходиться в Денисовій печері в Алтайських горах.

Геном був досліджений у менш ніж 20 так званих архаїчних людей, що належать до видів, відмінних від homo sapiens.

"І раптом з цього дуже невеликого числа людей ми знаходимо одного зі змішаним родоводом - рівно 50 на 50", - зазначила в інтерв'ю доктор Вівіан Слон.

Відомо, що неандертальці і денисовців одночасно проживали в деяких районах Євразії: неандертальці на заході і денисовці на сході. Їх сліди губляться приблизно 40 тисяч років тому - ка вважають вчені, саме тоді обидва види вимерли, поступившись місцем сучасній людині. Оскільки неандертальці мігрували на схід, вони, можливо, іноді стикалися з денисовцями, а також з ранніми homo sapiens.

"У неандертальських і денисовських чоловіків і жінок було небагато шансів зустрітися Але коли вони зустрічалися, то, мабуть, часто злучалися - набагато частіше, ніж ми думали раніше", - говорить Сванте Паабо, директор MPI-EVA.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X