Музика космосу. Вчені зафіксували дивні звуки між Сатурном і його супутником

11 липня 2018, 08:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нові дослідження даних місії Grand Finale зонда Cassini виявили раніше невідому взаємодію між Сатурном і його супутником Енцеладом - плазмові хвилі між ними.

Cassini використовував свій інструмент радіоплазмової хвилі (RPWS) для захоплення звуків плазмових хвиль, які рухаються між Сатурном і Енцеладом, пише Science Alert.

"Енцелад діє як маленький генератор електромагнітних хвиль. Сатурн відповідає на випромінювання, породжене рухом Енцелада, хвилями, які народжуються в плазмосфері навколо планети і її кілець", - пояснює один з авторів дослідження, фахівець з планет Алі Сулейман з Університету Айови.

Відео дня

Рухаючись уздовж ліній магнітного поля, частки плазми - вільні електрони і іони - прискорюються і випромінюють електромагнітні хвилі, які вчені називають плазмовими хвилями. Зустрічне випромінювання Енцелада змушує частинки коливатися і випромінювати трохи сильніше.

Зрозуміло, в космосі немає реального звуку і радіохвилі не звучать. Вони являють собою форму електромагнітного випромінювання. Однак, ми можемо перетворити ці радіохвилі на звук з використанням тих же радіотехнологій, які ми використовуємо для зв'язку тут, на Землі.

Плазмові хвилі в діапазоні звукових частот також є електромагнітними, і це саме те, що отримав Cassini. Вчені перетворили ці сигнали в аудіо і прискорили його з 16 хвилин до 28,5 секунд.

Раніше НВ повідомляло, що міжнародна група дослідників виявила складні органічні молекули в водах океану на супутнику Сатурна Енцеладі. Фрагменти молекул створюються в міру того, як крижані зерна потрапляли на інструмент для аналізу пилу на Cassini зі швидкістю близько 30 000 кілометрів на годину. Їх маса становить понад 200 атомних одиниць маси, що більш ніж в десять разів важче молекули метану. Дослідники вважають, що до зіткнення зерна містять оригінальні, ще більші молекули, які можуть мати молекулярні маси в тисячі одиниць атомної маси.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X