Музика космосу. Вчені перетворили фотографію сходу на Марсі в музичний фрагмент

12 листопада 2018, 09:49
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники створили саундтрек до світанку на Марсі, використовуючи методи ультразвукової обробки даних для створення двохвилинного аудіфрагмента.

Знімок був зроблений ровером Opportunity, а потім оброблений спеціальним алгоритмом, пише Science Daily.

Дослідники створили музичний фрагмент, зісканувавши зображення зліва направо, по пікселях і подивившись на інформацію про яскравість і колір і об'єднавши їх з висотою місцевості. Вони використовували алгоритми для призначення кожному елементу певного тону і мелодії.

Відео дня

Тихі повільні гармонії є наслідком темного фону, а більш яскраві, більш високі звуки в напрямку до середини фрагмента створюються завдяки зображенню яскравого сонячного диска.

Доктор Доменіко Вічінанза з Університету Раскіна і Женев'єва Вільямс з Університету Ексетера представлять світову прем'єру п'єси під назвою "Звукові карти Марса" на стенді NASA на майбутній конференції Supercomputing SC18 в Далласі.

Цей фрагмент буде представлений з використанням як традиційних гучномовців, так і вібраційних перетворювачів, щоб глядачі могли відчути вібрації руками, таким чином насолоджуючись досвідом першого сходу сонця на Марсі.

"Ультразвукова обробка зображень - дійсно гнучка методика, її можна використовувати в декількох областях, від вивчення певних характеристик поверхонь і атмосфери планети, аналізу змін погоди до виявлення вивержень вулканів. У науці про здоров'я вона може надати вченим нові методи для аналізу появи певних форм і кольорів, що особливо корисно при діагностиці зображень", - пояснює Доменіко Вічінанза.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X