Мохноногі вампіри з Бразилії перейшли з крові птахів на людську

12 січня 2017, 16:28
Один з південноамериканських видів кажанів-вампірів почав цілеспрямовано нападати на людей і пити їх кров

Раніше вчені були впевнені, що мохноногі вампіри (Diphylla ecaudata) харчуються тільки кров'ю птахів, зазначає Science Alert.

Але спостереження на північному сході Бразилії, показали, що частина популяції одного з трьох видів кажанів-вампірів ночами годувалася на людях. На думку вчених, це може бути пов'язано із зменшенням популяції птахів у регіоні.

Відео дня

"Ми були дуже здивовані цьому відкриттю. Даний вид рукокрилих не пристосований до харчування кров'ю ссавців", — заявив Енріко Бернар з Федерального університету Пернамбуко в Ресіфі (Бразилія).

"Кров ссавців і птахів розрізняється за своїм складом з точки зору поживної композиції. Кров птахів, наприклад, містить більшу кількість води і жиру, в той час як кров ссавців багата на білки", - відзначають вчені. Таким чином, одна з проблем, яку їм належить вирішити, як саме ця колонія кажанів здатна перетравлювати білок важкої крові людей.

Інша проблема більш нагальна. Кажани часто виступають носіями вкрай небезпечних заразних захворювань, таких як денге або лихоманка Ебола, і перехід ними на дієту їх людської крові помітно збільшує шанси поширення епідемій.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X