Будували скейт-парк. На півдні Англії знайшли незвичайну подвійну могилу бронзової доби

4 травня 2020, 08:02

Рештки вождя часів бронзової доби і ще однієї людини, похованої в сидячому положенні, були виявлені в місті Лехлейд-на-Темзі, на південному заході Англії.

Поховання було виявлено під час археологічних досліджень напередодні будівництва скейт-парку. Радіовуглецевий аналіз кісток датує поховання приблизно 2200 до н.е.

Вчені припустили, що померлий був вождем, завдяки тому, що в могилі знайшли кістки відразу декількох тварин. Були виявлені черепи і копита від чотирьох різних видів великої рогатої худоби. Це була похоронна практика бронзової доби по всій Європі, але в Великобританії до цього знаходили тільки поодинокі поховання людей з черепом і копитами від однієї тварини.

Відео дня

Артефакти, поховані разом з вождем, включають в себе мідний кинджал, наручний щиток для лучника, бурштинову намистину і набір для добування вогню, що складається з кременю і піриту. Ці надгробки характерні для поховань так званої «культури дзвоноподібних кубків». Але як раз кераміку характерної форми, на честь якої і назвали цю культуру бронзової доби, знайти не вдалося.

Археологи вважають, що ця незвична для тієї епохи відсутність кераміки вказує на те, що покійний виконував у своїй спільноті особливу функцію, не пов’язану з символікою кубків.

Могила вождя була знайдена в центрі круглого рову. Зараз рельєф плаский, але під час поховання це був курган, оточений ровом. Цей вид могил також типовий для культури кубків. У круглій огорожі поруч з центральною могилою знаходилися рештки літньої людини. Чоловіку було 50−60 років, коли він помер.

«Він був похований в незвичайному сидячому положенні - його ноги були витягнуті вниз у напрямку до основи його могильної ями. Ми не знайшли прямої паралелі в іншому місці в бронзовій добі Великобританії», — сказав археолог Енді Худ, який брав участь в розкопках.

Як стверджують археологи, це місце в околицях нинішнього Лехлейда використовувалося для поховань ще багато століть після того, як там з’явилася могила вождя.

Раніше НВ повідомляло, що на місці будівництва нової школи в британському графстві Сомерсет було виявлено багате римське кладовище: знайдені останки понад 50 осіб. Поховання дорослих і дітей датуються 43−410 роками нашої ери. Якість поховань і похованих товарів вказують на те, що це були багаті люди.

Більшість могил викладені всередині каменем і закриті плитами. Археологи виявили в деяких з них глиняний посуд і ювелірні вироби. Також була знайдена монета другої половини першого століття нашої ери і шматок різьбленої кістки, яка, ймовірно, була частиною рукояті ножа.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X