Могила короля. В Англії знайшли поховання правителя 7 століття н.е.

10 травня 2019, 22:12
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В англійському графстві Ессекс поблизу пабу виявили прекрасно збережену похоронну камеру, в якій, ймовірно, був похований правитель саксів.


Хто саме спочиває в цій могилі встановити неможливо: кислий грунт майже повністю знищив органічні останки, пише The History Blog .

Багатство предметів поховання і розмір похоронної камери переконливо свідчать про те, що покійний був кимось дуже важливим, ймовірно, правителем.

Відео дня

Розташування хрестів із золотої фольги вказувало на те, що вони були накладені на тіло, можливо, на очі, або зшиті з саваном, який покривав тіло. Археологи висунули гіпотезу, що покійний був англосаксонським королем на порозі переходу від язичництва до християнства. Хрести були символами його нової релігії, але особливості поховання було даниною традиційним похоронним звичаям.

Були висунуті деякі припущення про те, хто саме похований у цій могилі. Варіантів було не так багато, тому найбільш імовірними кандидатами були Саеберт, король Ессексу (навернений до християнства в 604 році, який помер в 616 році), або Сігеберт II, король східних саксів (навернений до християнства в 653 р, помер близько 661 р ).

На місці поховання були знайдені близько 60 предметів. Це залізний складаний стілець, кілька бронзових судин, чаші з дерева (деякі з яких збереглися повністю) і золота, сині скляні банки, золота пряжка, хрести із золотої фольги, сліди дерев'яної ліри, меч і щит. Камера була в такому хорошому стані, що були знайдені чаші з мідного сплаву, все ще висять на гаках в стінах. Всі предмети обстановки були в первинному положенні, в якому вони перебували в день похорону.

Дуже незвичайні знахідки були виявлені в грунті могили, яка була піднята блоком, щоб її можна було вивчити в лабораторії на мікрорівні. Кілька уривків дерева від предмета, який вважається кришкою коробки, показали себе єдиним відомим збереженим прикладом раннього англосаксонського розписного виробу з дерева. Деревина клена прикрашена жовтою облямівкою у вигляді сходів і двома овалами з поперечним штрихуванням.

Дослідники з Лондонського музею археології MOLA змогли отримати радіовуглецеві дані з рідкісних органічних залишків, фрагментів дерева, прикріплених до металу на розі для пиття і дерев'яної чашці, за допомогою мас-спектроскопії, для якої потрібний тільки крихітний зразок матеріалу. Виявилося, що предмети з поховання створені в період між 575 і 605 роках нашої ери, тобто в могилі точно спочиває не Сігеберт II і, швидше за все, не Саеберт. Археологи кажуть, що, швидше за все, це гробниця брата Саеберта, Сакси.

Особистість померлого залишиться невідомою, якщо тільки якась технологія майбутнього не дозволить розкрити таємницю. Все, що залишилося від тіла - це крихітні фрагменти зубної емалі. Тип пряжки і зброя в могилі дозволяють припустити, що небіжчик був чоловіком, і, судячи з розташування пряжки ременя і хрестів на очах він був близько 170-175 см на зріст, тобто досить високий для свого часу.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X