Між США та Росією виявили конфлікт через космічну переробку сечі

25 серпня 2015, 20:07
Агентство Bloomberg виявило ще одну сферу протистояння США і Росія - дві космічні держави не змогли зійтися в питаннях переробки сечі на орбіті

Журналіст повідомив, що на Міжнародну космічну станцію (МКС) прибула космічна вантажівка Kounotori 5 (Білий лелека). Вона доставила на орбіту кілька тонн харчів та апаратури для експериментів.

Відео дня

Також Білий лелека привіз і фільтри для системи відновлення води за стандартами NASA. Їх повинні були доставити ще раніше, але запуски шатлів в жовтні 2014 і червні 2015 виявилися невдалими. Агентство вирішило розібратися, наскільки відрізняються підходи Росії і США, в тому числі у питаннях очищення води.

МКС крім запасів води, що доставляються з Землі, використовує різні системи її відновлення - з атмосферного повітря, а також з сечі. Після регенерації, пояснюють астронавти, на смак вона нагадує звичайну питну воду. Співробітник Космічного центру Маршалла Лейн Картер іронізує, що при цьому не варто фокусуватися на минулому цієї води.

Американці для очищення води застосовують армійську технологію з використанням йоду. На їх сегменті станції вона працює з кінця 1990-х років. Йод часто використовують для дезінфекції, однак після нього воду необхідно додатково фільтрувати - надмірна присутність цього елемента загрожує щитовидній залозі.

Росіяни для тих же цілей використовують колоїдне срібло, користуючись розробкою ще з радянської станції Мир. Як і американська, російська система видає близько 13,5 літрів води на день. Росіяни відмовляються переробляти сечу. У Центрі управління польотами РФ заявили, що вода з урини "є по суті технічної". Відходи життєдіяльності росіян переробляють американці.

NASA поки вважає, що наявність різних систем має сенс.

"Краще мати різні системи, що дублюють один одного, якщо в одній з них раптом почнуться проблеми", - пояснив Картер.

На початку серпня члени екіпажу Міжнародної космічної станції вперше спробували їжу, вирощену в космосі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X