Мітинг замість занять. 16-річну шведську еко-активістку номінували на Нобелівську премію

14 березня 2019, 15:04

Шведська екологічна активістка Грета Тунберг була номінована на Нобелівську премію миру на знак визнання її кампанії серед молоді щодо запобігання зміни клімату.

Однією з акцій, які організовує Грета, стане кліматичний марш підлітків 15 березня, повідомляє TIME.

Школярку, яка є лідером загальносвітового руху підлітків "шкільний страйк за клімат", номінували двоє шведських і троє норвезьких політиків.

Відео дня

"Ми висунули кандидатуру Грети, тому що кліматична загроза може бути однією з найбільш важливих причин війни і конфлікту. Масовий рух, яке Грета привела до руху, є дуже важливим внеском у справу миру", - заявив представник парламенту Норвегії Фредді Андре Овстегаард.

Активістка, яку назвали одним з найвпливовіших підлітків в 2018 році, надихнула сотні тисяч учнів в школах по всьому світу на проведення страйків, щоб переконати своїх лідерів діяти.

У грудні 2018 року Тунберг виступила на конференції ООН зі зміни клімату в Польщі, де вона закликала законодавців і урядові органи до дії.

На зустрічі Всесвітнього економічного форуму в Давосі, Швейцарія, в січні вона закінчила свою промову, сказавши, що вона хоче, щоб лідери "вели себе так, ніби наш будинок горить, тому що це насправді так".

В рамках руху #FridaysForFuture, очолюваного активісткою, десятки тисяч молодих людей по всьому світу пропустять школу в цю п'ятницю, щоб вийти на мітинг і нагадати про зміну клімату. Грета Тунберг запевняє, що в акції візьмуть участь жителі майже ста країн.

"Я думаю, що ми бачимо початок. Я думаю, що зміни на горизонті, і люди будуть відстоювати своє майбутнє", - сказала Тунберг.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X