Мітинг замість занять. 16-річну шведську еко-активістку номінували на Нобелівську премію

14 березня 2019, 15:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Шведська екологічна активістка Грета Тунберг була номінована на Нобелівську премію миру на знак визнання її кампанії серед молоді щодо запобігання зміни клімату.

Однією з акцій, які організовує Грета, стане кліматичний марш підлітків 15 березня, повідомляє TIME.

Школярку, яка є лідером загальносвітового руху підлітків "шкільний страйк за клімат", номінували двоє шведських і троє норвезьких політиків.

Відео дня

"Ми висунули кандидатуру Грети, тому що кліматична загроза може бути однією з найбільш важливих причин війни і конфлікту. Масовий рух, яке Грета привела до руху, є дуже важливим внеском у справу миру", - заявив представник парламенту Норвегії Фредді Андре Овстегаард.

Активістка, яку назвали одним з найвпливовіших підлітків в 2018 році, надихнула сотні тисяч учнів в школах по всьому світу на проведення страйків, щоб переконати своїх лідерів діяти.

У грудні 2018 року Тунберг виступила на конференції ООН зі зміни клімату в Польщі, де вона закликала законодавців і урядові органи до дії.

На зустрічі Всесвітнього економічного форуму в Давосі, Швейцарія, в січні вона закінчила свою промову, сказавши, що вона хоче, щоб лідери "вели себе так, ніби наш будинок горить, тому що це насправді так".

В рамках руху #FridaysForFuture, очолюваного активісткою, десятки тисяч молодих людей по всьому світу пропустять школу в цю п'ятницю, щоб вийти на мітинг і нагадати про зміну клімату. Грета Тунберг запевняє, що в акції візьмуть участь жителі майже ста країн.

"Я думаю, що ми бачимо початок. Я думаю, що зміни на горизонті, і люди будуть відстоювати своє майбутнє", - сказала Тунберг.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X