Мисливець на екзопланети. NASA побудує спеціальний пристрій для пошуку нових світів

30 березня 2016, 14:39
NASA та Національний науковий фонд США (NSF) завершили формування команди фахівців, які займуться створенням пристрою, призначеного для пошуку планет за межами сонячної системи

Наступні три роки команда під керівництвом професора Суврата Махадевана з Університету штату Пенсільванія буде працювати над створенням пристрою. Коли він буде готовий (в 2019-му), його встановлять на 3,5-метровий телескоп WIYN, який розташовується в національній обсерваторії Кітт-Пік в Арізоні. Його створення обійдеться в $10 мільйонів.

Відео дня

Пристрій носить ім'я NEID. Це скорочена назва від повної NN-EXPLORE Exoplanet Investigations with Doppler Spectroscopy. Крім того, в перекладі з мови народу Папаго NEID означає "відкривати".

За словами Джейсона Райта з Університету Пенсільванії, який входить до складу науково-консультативної групи проекту, NEID буде використовуватися для пошуку планет земного типу. Коли робота над NEID буде завершена, доступ до нього отримають астрономи зі всього світу.

Партнерство NASA і NSF, в рамках якого реалізується проект, було укладено минулого року. Його метою є забезпечення наукового співтовариства інструментами, які посприяють розвитку экзопланетології.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X