Міжзоряний вірус. Метеорит міг принести життя з іншої частини галактики на Землю

17 квітня 2019, 21:00

Вчені з Гарварда заявили, що пару років тому в земній атмосфері згорів метеорит, який прилетів з іншої планетної системи Чумацького шляху і міг нести з собою життя.

В кінці 2017-го канадський астроном і фізик Роберт Уерік виявив перший міжзоряний об'єкт в Сонячній системі - астероїд Оумуамуа. Понад рік вчені спостерігали за астероїдом, який прилетів з орбіти іншої зірки і намагалися розгадати дивну траєкторію його руху, яка не відповідала більшості космічних об'єктів в нашій Сонячній системі.

Відео дня

Дослідники розглядали найекзотичніші варіанти походження Оумуамуа, і астроном з Гарвардського університету Авраам Лоеб ризикнув припустити, що загадковий астероїд "може бути активною частиною технологій позаземних істот".

Днями Лоеб разом зі своїм студентом Аміром Сірашем зробили ще більш сенсаційну заяву: Оумуамуа міг бути другим поміченим міжзоряним об'єктом, який прилетів у нашу Сонячну систему.

Як передає CNet з посиланням на прийняту до публікації статтю Лоеба і Сіраша в науковому журналі The Astrophysical Journal Letters, першим космічним каменем, який прилетів з іншої планетної системи Чумацького шляху міг бути метеорит, що згорів в атмосфері Землі на початку 2014-го.

"Метеорит увійшов в Сонячну систему зі швидкістю 60 км/с. Такої високої швидкості можна досягти тільки у внутрішніх частинах планетних систем - на кшталт орбіти Землі навколо зірки, подібної до Сонця, але в населеній зоні карликових зірок, що дозволяє таким об'єктам нести життя з їх батьківських планет ", - пише Авраам Лоеб.

Згідно з розрахунками вчених, багато років тому щось в інший планетній системі викликало величезний поштовх метеорита, який пролетів міжзоряний простір на високій швидкості, і після проходження невизначеної кількості світлових років згорів у атмосфері Землі.

У 2014-му цей метеорит був одним з багатьох, які внесли в список NASA, як згорілий в атмосфері космічний об'єкт. Але, пізніше, Лоеб і Сіраш з'ясували, що його швидкість була аномально високою, і камінь не проходив ні по одній з орбіт більших об'єктів у Сонячній системі.

Астроном, який приписував позаземне походження Оумуамуа пару місяців тому тепер заявляє, що такі метеорити, як згорілий в земній атмосфері у 2014-му, можуть доставити одну з форм життя на Землю з іншої планетної системи.

Лоеб також говорить, що можна створити систему, яка буде попереджати астрономів, коли міжзоряний метеорит наближається до Землі, щоб вчені змогли спостерігати за газами позаду космічного каменю і визначати його хімічний склад.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X