Мексиканський медик почав використовувати віртуальну реальність при операціях замість анестезії

17 лютого 2017, 18:04
Замість загального наркозу хірург Хосе Луїс Моссо Васкес використовують гарнітуру VR і місцеве знеболювання

За словами медика, використання віртуальної реальності дозволяє зменшити стрес від медичних процедур, і, як наслідок, використовувати менші дози знеболюючих, пише The Atlantic.

Відео дня

Хосе Луїс Моссо Васкес використовує спеціальну технологію, що забезпечує показ віртуальної реальності з високою точністю і здатністю. У багатьох випадках його колеги використовують потужні седативні препарати для того, щоб знизити рівень хвилювання пацієнта. Моссо же працює лише з місцевою анестезією, відмовившись від такого роду ліків.

Ідея використання віртуальної реальності для зняття стресу вперше застосували в Університеті Сіетла, Вашингтон, США. Ідея належить психологу Хантеру Хоффману і його колегам. Незважаючи на позитивні оцінки нової методики, вона використовувалася дуже рідко. Судячи з усього, саме Моссо Васкес став першим медиком, який широко застосовує цю технологію.

Крім зменшення кількості ін'єкцій, нова технологія дозволяє проводити операції у віддалених районах. The Atlantic розповідає, як хірург провів операцію на голові 9-річної дитини в одному із найвіддаленіших гірських селищ Мексики - Ель Тепейак. Місцеву операцію на шкірі голови вдалося провести поза лікарнею, без використання дорогого обладнання та седативних препаратів. Всю роботу Моссо Васкес провів один, асистувала йому його дружина. А юна пацієнтка розповідала лікаря не про болі і страх, а про те, що вперше в житті побачила море.

Навіть у тому випадку, якщо пацієнту потрібен серйозний наркоз, при роботі з віртуальною реальністю витрачається набагато менше небезпечних препаратів. За оцінками Моссо Васкеса, VR може знизити вартість деяких операцій приблизно на чверть. Зниження кількості препаратів також знижує ризики виникнення ускладнень і скорочує час відновлення пацієнтів.

"Це знижує вартість операції, час відновлення і знижує ймовірність появи побічних ефектів. Це неймовірно. Але у нас в США досі нічого такого немає", — говорить Грегоріо Обрадор з Панамериканського університету.

Зараз мексиканський хірург провів вже більше трьох сотень операцій з використанням віртуальної реальності.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X