14-метровий хижак. Вчені зняли рідкісні кадри глибоководних кальмарів — відео

29 квітня 2021, 13:53

Система камер Медуза допомагає дослідникам отримувати відео з гігантськими глибоководними кальмарами. Тепер вчені планують поліпшити її, щоб знімати ще більш детальні ролики.

Гігантські кальмари — одні з рідкісних представників мегафауни, які не потрапляли в об'єктив камер до початку 21 століття. Вони можуть досягати 14 метрів в довжину і живуть на великій глибині (більше 400 метрів), куди практично не доходять сонячні промені. Через це дослідникам було досить складно підібратися, а тим більше зафіксувати їх на камеру. Самі ж кальмари для орієнтації в темряві в ході еволюції розвинули найбільші очі в тваринному світі.

Відео дня

«Глибоководний кракен захоплює нашу уяву, але ми поняття не маємо, скільки їх там, чи збільшується або зменшується їхня популяція, наскільки їм заважає зміна клімату, забруднення пластиком і руйнування їхнього місця існування. Я б хотів почати розробку способів знімати цих тварин на камеру досить часто, щоб ми створили довгостроковий проект моніторингу. Це дуже важливий вид. Ми говоримо про одного з найбільших хижаків в глибокому морі, але про нього так мало відомо», — говорить Натан Робінсон, морський біолог із США.

Він виступив автором дослідження, яке описує систему роботи підводних камер Медуза. Камери розташовані на практично безшумних кубічних алюмінієвих платформах чорного кольору. Для її переміщення використовується човен з лебідкою. Самі камери оснащені інфрачервоним світлом, який не бачать більшість глибоководних істот, і приманкою, що імітує біолюмінесценцію медуз для залучення хижаків — наприклад, тих самих кальмарів. Саме ця система вперше в історії змогла зафіксувати гігантського живого кальмара в його природному середовищі існування біля берегів Японії в 2013 році, пише The Academic Times.

Нещодавно Медуза змогла зняти ще одного гігантського кальмара в Мексиканській затоці, що само по собі було унікальним досягненням для системи камер, адже багато дослідників і зовсім не можуть знайти, — а тим більше зняти — цих рідкісних молюсків.

Однак цій системі камер більше 10 років. Робінсон упевнений, що Медузу можна поліпшити і отримувати замість розмитого і мильного зображення детальні кадри, за якими вчені зможуть розбирати навіть візерунки на тілі кальмарів: «Сподіваюся, що, зробивши цю технологію більш практичною, ми дамо можливість проводити глибоководні дослідження не тільки для людей з великими океанськими судами з лебідками, а й людям, які можуть взяти вітрильник або човен і почати досліджувати глибину 1000 метрів».

Показати ще новини
Радіо НВ
X