Медики: більше мільярда жителів Землі страждають від гіпертонії

16 листопада 2016, 14:43
Лікарі Всесвітньої організації охорони здоров'я підрахували, що кількість хворих на гіпертонію збільшилася на 500 мільйонів за останні 40 років

Кількість людей з підвищеним артеріальним тиском збільшилася у світі за останні 40 років майже в два рази. Від гіпертонії страждає понад 1,1 мільярда чоловік, говориться в дослідженні, проведеному за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я, пише журнал Lancet.

Відео дня

Вчені оприлюднили результати дослідження, яке велося з 1975 по 2015 рік і охопило майже 20 мільйонів дорослих в 200 країнах світу. 40 років тому гіпертонія сприймалася як проблема, викликана достатком, і страждали від неї частіше багаті люди. Тепер же ситуація багато в чому змінилася на протилежну, і найбільшою мірою від підвищеного кров'яного тиску страждають бідні.

При цьому в Азії проживає майже половина всіх дорослих людей з гіпертонією. В основному вони живуть у Китаї - приблизно 226 мільйонів людей та Індії - близько 200 мільйонів осіб.

За даними дослідження, найбільш низькі показники поширеності гіпертонії зареєстровані в Південній Кореї, Сполучених Штатах і Канаді.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X