Мед може знизити рівень цукру та холестерину в крові - дослідження

3 грудня 2022, 06:55
Мед корисний для зниження рівня поганого холестерину (Фото:pixabay)

Мед корисний для зниження рівня поганого холестерину (Фото:pixabay)

Група дослідників з Університету Вандербільта порівняла показники крові у любителів меду та тих, хто вживав інші підсолоджувачі. Результат був промовистим — мед допоміг знизити рівень тригліцеридів, холестерину та глюкози у крові.

Автори провели аналіз 18 досліджень, у яких взяли участь загалом 1105 осіб.

Вони виявили докази низького рівня достовірності, що пов'язують споживання меду з покращенням контролю рівня цукру в крові та зниженням рівня поганого холестерину . Також було знайдене підтвердження високої достовірності того, що мед підвищує рівень гарного холестерину.

Відео дня

"Я думаю, що висновок з цього дослідження полягає в тому, що заміна деяких доданих рафінованих цукрів, які ви вже вживаєте, медом може принести користь", - заявив Джеймі Поуп, ад'юнкт-професор дієтології.

Незважаючи на те, що мед, мабуть, має багато корисних властивостей, він, як і раніше, містить багато цукру і калорій.

«У столовій ложці меду більше калорій, ніж у рафінованому цукрі - цілих 64 кКал порівняно з 49 кКал. Якщо ви звикли вживати багато солодкого, це може вплинути на здоров'я, — каже Поуп. — Але мед трохи солодший на смак, ніж цукор, тому ви просто можете їсти його менше».

Також вчений порадив спробувати замінити цукор медом під час приготування випічки. При цьому він радить додавати в тісто на чверть менше рідини, а також зменшити температуру в духовці на 25 °C.

Показати ще новини
Радіо NV
X