Марсіанське селфі. Зонд InSight передав новий знімок із Червоної планети

12 грудня 2018, 12:56

Космічний апарат InSight, який приземлився на поверхню Марса 26 листопада, передав на Землю знімок свого корпусу.

На фотографії апарату видно наукові прилади, штанги датчиків погоди і антена УВЧ, повідомляється на офіційному сайті NASA.

Космічний корабель використовував камеру на своїй роботизованій руці, щоб зробити мозаїку, яка складається з 11 зображень. Це той же процес формування зображень, який використовувався в місії марсохода Curiosity, під час якої спочатку робляться багато знімків, а потім вони зшиваються разом.

Відео дня

У найближчі тижні вчених і інженерів чекає кропіткий процес прийняття рішення про те, де в цьому робочому просторі слід розмістити прилади космічного корабля. Потім вони дадуть команду роботизованій руці InSight ретельно встановити сейсмометр (SEIS) і датчик теплового потоку в обраних місцях. Обидва найкраще працюють на рівній поверхні, і інженери хочуть уникати установки їх на каменях.

"Майже відсутність каменів, пагорбів і ям означає, що це буде надзвичайно безпечно для наших інструментів. Це може здатися досить простоюділянкою грунту, якби не Марс", - сказав головний дослідник InSight Брюс Банердт з Лабораторії реактивного руху NASA.

Горизонт завалений. Апарат InSight надіслав знімок з поверхні Марса

Нагадаємо, 5 травня 2018 року космічне агентство NАSA успішно запустило місію InSight на Марс. 26 листопада космічний апарат InSight здійснив посадку на поверхню Марса.

На борту InSight знаходиться два основні інструменти - буровий зонд і набір надточних сейсмографів, за допомогою яких дослідники планують вивчати поштовхи всередині планети і дізнатися, які з них викликані природними коливаннями, а які - падіннями метеоритів із зовні.

На відміну від діючих місій Curiosity і Opportunity, зонд InSight не зможе пересуватися. За 720 днів роботи на Марсі, стаціонарна установка повинна пробурити рекордну свердловину в 5 метрів і зібрати дані про внутрішній устрій планети.

6 хвилин жаху. Як NASA посадило зонд InSight на поверхню Марса

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X