Марсіанська трагедія. Астрономи NASA не можуть вийти на зв'язок з марсоходом Opportunity

4 липня 2018, 16:15
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Марсіанський апарат Opportunity залишається мовчазним, оскільки на планеті продовжує бушувати гігантська пилова буря.

Сонячна батарея Opportunity не змогла перезарядитися і увійшла в сплячий режим, пише Space.com.

"Ми не отримували даних від ровера протягом пари тижнів", - сказав Рей Арвідсон з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі. Арвідсон є заступником головного дослідника марсіанської місії NASA.

Відео дня

Opportunity тепер, швидше за все, працює в режимі малої потужності, "в якій ровер прокидається, перевіряє свою потужність і, якщо вона занадто мала, знову повертається спати", сказав Арвідсон в інтерв'ю.

"У якийсь момент, коли шторм вщухає, Opportunity повинен прокинутися, вирішити, що у нього достатньо енергії для передачі сигналу від антени з низьким коефіцієнтом посилення і передати сигнал на зразок "Я не сплю і в порядку, але я знову повертаюся спати". Ми слухали, але поки буря триває в повну силу", - додає вчений.

Коли Opportunity отримає достатню кількість світла, він трохи зарядиться, підключить батарею до електроніки, а потім спробує розбудити себе кожен день, коли Сонце знаходиться на найвищій точці в небі. Саме тоді NASA збирається звернутись до Opportunity.

Однак, проблеми виникнуть, якщо Opportunity не зможе забезпечити достатню потужність, щоб підтримувати роботу годинника. Тоді ровер може прокинутися в невідповідний час і витратити енергію даремно.

Раніше НВ повідомляло, що ровер Curiosity сфотографував сам себе під час масштабної пилової бурі, яка бушує на Марсі ще з кінця травня. На знімку видно, що через буревій марсохід покритий коричневою пилом.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X