Мало ультрафіолету. Вчені пояснили, чому неможливе життя на найближчих екзопланетах

5 вересня 2017, 09:08
Вчені з Гарвардського університету в США з'ясували, що зірки класу червоний карлик виробляють недостатню кількість ультрафіолетового випромінювання

За рахунок цього на землеподобних планетах червоних карликів, яких досить багато навколо Сонця, не може виникнути життя, говориться у статті Science Alert .

Нещодавні дослідження показали, що ультрафіолетове випромінювання може бути необхідним для утворення рибонуклеїнової кислоти (РНК), без якої неможлива жодна форма відомого нам життя.

Відео дня

Вчені на чолі із Сакрітом Раньяном зосередилися на зірках типу червоний карлик, щоб визначити, чи виробляє цей клас зірок достатньо УФ-випромінювання, щоб дати поштовх біологічним процесам.

"Наше дослідження показує, що правильна кількість ультрафіолетового світла може бути однією з ключових точок, які свідчать про виникнення життя", - зазначає Сакріт Раньян.

Команда вчених створила радіаційні моделі випромінювання червоних карликових зірок. Після серії експериментів дослідники дійшли висновку, що ультрафіолетове випромінювання від червоних карликів у 100-1000 разів менше, ніж було на Землі до появи перших клітин. Тому життя на екзопланетах, що обертаються навколо червоних карликів, швидше за все, не могло з'явитися.

Однак учені з Гарвардського університету окремо відзначають, що, можливо, невелика кількість ультрафіолету все ж може вплинути на формування білкових молекул. У цьому випадку еволюція повинна йти шляхом, який відрізняється від земного.

Раніше НВ повідомляло, що міжнародна команда дослідників виявила сліди води на гігантській екзопланеті WASP-121b. Температура на планеті настільки велика, що молекули води світяться в інфрачервоному діапазоні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X