Малий парад: 5 планет Сонячної системи вперше за довгі роки вишикувалися в ряд

20 січня 2016, 14:04
20 січня Меркурій, Венера, Марс, Юпітер і Сатурн встали в один ряд, чого не бувало з 2005 року. Малий парад планет триватиме до 20 лютого

Як повідомила старший куратор Мельбурнського планетарію Таня Хілл Mashable Australia, явище можна буде спостерігати в усьому світі. Воно повинно бути помітно без якого-небудь устаткування. "Наші пращури помічали їх в нічному небі тисячі років тому. Ніяке обладнання для цього не потрібно", - говорить Хілл.

Відео дня

Для спостереження за малим парадом планет рекомендується кінець поточного місяця, оскільки в лютому Меркурій буде не так добре видно.

За словами Хілл, на початку серпня п'ять планет можна буде побачити в вечірньому небі після заходу сонця. В цей час спостерігати явище буде зручніше мешканцям південної півкулі. Після цього подібних явищ не буде до 2018.

Парад планет нерідко вплітається в сюжет фільмів, творці яких надають явищу містичний відтінок або пов'язують з кінцем світу. У різний час ця тема піднімалася у фільмі-катастрофі 2012, пригодницькому бойовику Лара Крофт — розкрадачка гробниць і в диснеївському мультфільмі Геркулес.

Показати ще новини
Радіо NV
X