Маленький вампір. Знайдену в Азії стародавню осу назвали на честь Дракули

22 квітня 2019, 22:04

Дослідники виявили в бурштині з М'янми незвичайну осу розміром менше 3 мм з величезними, щодо самої комахи, жвалами.

Скоріш за все, оса була паразитом і залишала яйця в тілі того, кого кусала, пише Science Alert .

Крихітний 2,5-міліметровий Дракула є яскравим прикладом оси крейдяного періоду, які належать до надродини під назвою Serphitoidea. На жаль, далі для вчених почалися складнощі: в цю групу входять всього дві родини: Serphitidae і Archaeoserphitidae. Але крихітна комаха не відносилася до цих родин.

Відео дня

Грунтуючись на балансі ключових характеристик, палеонтолог Олександр Расніцин з Російської академії наук та Крістоф Ом-Кюнле з Тюбінгенського університету спочатку вирішили, що Serphitidae підійде краще.

Але завдяки кількості сегментів тіла, формі крил, мандибул і довгому ряду верхньощелепних і лабіальний щупиків по обидві сторони від ротової частини, для стародавньої оси потрібна була нова підродина.

Так що тепер у нас є абсолютно нова підродина Supraserphitinae, свого роду ексклюзивний клуб для однієї крихітної комахи. Через довгі щупики і формі мандибул оса отримала ім'я Supraserphites draculi.

Осу описали як паразита, оскільки ці комахи, швидше за все, відкладали свої яйця в тіла інших комах, щоб забезпечити личинкам їжу після появи на світ. Судячи з усього, ці оси не харчуються кров'ю, але спосіб розмноження трохи нагадує те, як нежить перетворює жертву на нового вампіра.

Каменю, який оточував бурштин, було близько 100 млн років. В принципі, оси з надсемейства Serphitoidea зустрічалися в скам'янілостях, які датуються як мінімум 270 млн років, тому тезка Дракули не встановлює ніяких нових рекордів. Але незвичайна знахідка допоможе краще зрозуміти геологічну історію регіону Південно-Східної Азії.

Шматок бурштину з осою був витягнутий з шахти в долині Хукавнг в М'янмі, районі, добре відомому завдяки скам'янілостям, включаючи найстаріший зразок бджоли, знайдений на сьогоднішній день.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X