Маленький і шорсткий. NASA дізналося нові подробиці про астероїд Бенну

20 березня 2019, 07:01

Зонд NASA, який вивчає поверхню астероїда Бенну, виявив, що космічний камінь має нерівну поверхню і постійно випускає частки, які перебувають на орбіті астероїда.

Як повідомляє NASA, зонд місії OSIRIS-REx, який вийшов на орбіту астероїда Бенну 31 грудня 2018-го, вперше зблизька зафіксував частки, які випускає поверхня каменю.

Апарат також досліджував, що об'єкт має більш нерівну поверхню, ніж передбачалося раніше, що ускладнює збір зразків матеріалу з астероїда.

Відео дня

"Знаходження частинок, які виходять з каменю - один з найбільших сюрпризів у моїй науковій кар'єрі. А така нерівна місцевість суперечила всім нашим прогнозам. Бенну вже дивує нас, і наша захоплююча подорож там тільки починається", - говорить Данте Лауретта, головний дослідник OSIRIS-REx в Університеті Арізони, Тусон.

Після виявлення перших частинок, які випускає Бенну 6 січня 2019-го, в NASA почали частіше спостерігати за ними і визначили, що деякі частини каменю виходять прямо з астероїда, а деякі перебувають на його орбіті, як супутники, на відстані майже у 2 км.

Повідомляється, що спочатку місія передбачала зібрати частини безпечного астероїда з радіусом у 25 метрів, але, коли виявилося, що спустити апаратуру на поверхню каменю буде не так просто, - в NASA почали розробляти новий план.

Місію OSIRIS-REx запустили в 2016-м, і Бенну є найменшим об'єктом, на орбіту якого коли-небудь виходили космічні апарати. Передбачається, що на астероїді є матеріали, які збереглися з періоду зародження Сонячної системи, і вони повинні допомогти вченим відповісти на питання про наше походження.

Показати ще новини
Радіо НВ
X