Маленький геній. Американський школяр закінчив будувати термоядерний реактор

26 лютого 2019, 07:01

Американський школяр зібрав удома термоядерний реактор, що працює.

14-річний Джексон Освальт зі штату Теннессі не схожий на звичайного підлітка. У той час, як його однолітки грають в PUBG, дивляться Гру престолів і бігають на побачення, Освальт перетворив свою колишню ігрову кімнату на ядерну лабораторію.

Відео дня

Ядерний інженер-Початківець почав роботу над своїм проектом, коли йому було 12.

19 січня 2018 року, фактично в день свого 13-річчя, Освальт досяг своєї мети.

YouTube
Фото: YouTube

Використовуючи струм напругою 50 тис вольт, Освальт зміг поєднати два атома дейтерію, успішно добившись здійснення ядерної реакції в всередині плазмового ядра свого термоядерного реактора.

Протягом декількох місяців після цього Освальт проводив подальші тести і дійшов висновку, що дійсно домігся термоядерного синтезу.

Пост, опублікований 14-річним юнаком на одному з американських форумів фізиків-любителів, справив ефект бомби, що розірвалася.

У своєму пості Освальт описував проблеми з витоками в своїй саморобній конструкції і те, як йому вдалося вирішити всі проблеми. Він також описав аналіз, завдяки якому дійшов висновку, що йому вдалося досягти термоядерного синтезу.

Експерти відзначають, що досягнення Освальта поки що не були піддані незалежному аналізу. Але у нього вже є прихильники.

У США існує відкритий Консорціум, учасники якого займаються вивченням термоядерного синтезу. І його представники перевірили результати, отримані Освальтом. Ймовірно, перевірка виявилася вдалою, раз ім'я 14-річного фізика красується в списку тих, хто, на думку засновників консорціуму, домігся успіху.

"Відмінна робота, - констатує адміністратор консорціуму Джейсон Галл. - І на неї було витрачено чимало грошей".

Саморобний реактор Освальта незважаючи на свої незначні розміри обійшовся юнакові у $ 10 тис. Ну точніше, гроші на експерименти йому виділили батьки.

YouTube
Фото: YouTube

За словами батька юного фізика, Джексон отримав добро на експерименти тільки після того, як запросив додому фахівців, щоб пояснити хлопчикові, наскільки небезпечною може бути робота з струмом високої напруги і радіоактивними матеріалами.

На думку американського оглядача Карлі Каселла, найбожевільніше в цій історії це те, що Освальт – не єдиний підліток, який займається проблемою практичного здійснення термоядерної реакції в домашніх умовах.

Якщо успішність його експерименту підтвердить незалежна експертиза, Освальт стане наймолодшим фізиком в історії, кому вдалося здійснити термоядерну реакцію.

Адже на момент експерименту йому було лише 13 років. А Тейлору Вілсону, який є носієм цього титулу зараз, на момент здійснення експерименту, було 14.

Важливість робіт в цій сфері складно переоцінити.

Існуючі ядерні реактори використовують процес розщеплення атомів, в процесі якого ядра атомів діляться на 2-3 ядра з меншими масами. Вони називаються осколками поділу.

При розподілі важких ядер виділяється велика кількість кінетичної енергії, яку на ядерних електростанціях перетворюють на електрику.

У цього процесу також є побічні продукти – альфа-частинки, нейтрони і гамма-кванти. Вони радіоактивні, їх необхідно збирати, а потім десь зберігати.

Термоядерний синтез – різновид ядерної реакції, при якій легкі атомні ядра об'єднуються у важкі за рахунок кінетичної енергії їх теплового руху.

Вважається, що спрощення та здешевлення технології термоядерного синтезу призведе до революції в світовій енергетиці.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X