Майже Стоунхендж. У Казахстані знайшли стародавнє кам'яне святилище гунів

16 листопада 2016, 15:47
Археологи знайшли на узбережжі Каспійського моря в Казахстані кам'яний комплекс, напевно, побудований кочовими племенами близько 1500 років тому

На думку вчених, тут знаходилося святилище і місце поховання померлих. Про знахідку, яка своїми окремими кам'яними плитами нагадує Стоунхендж, розповідає Live Science.

Камені в знайденій структурі відрізняються за розмірами - від маленьких кам'яних плит розміром 4 метри в ширину і в висоту, до брил розміром 34 на 24 метри. На даному етапі досліджень немає чіткого пояснення, чому камені настільки різноманітні. Цікаво, що камені знаменитого британського Стоунхенджа не перевищують 7,3 метра у висоту, правда і побудували його на три тисячі років раніше.

Відео дня

З економічних причин казахські археологи змогли відкрити розкопки тільки в 2014 році і почали дослідження з центральної частини комплексу, де були знайдені артефакти. Структура являла собою стіну, ограждавшую територію 15,5 х 11 метрів. Вона була складена з плит пісковику, які були вертикально поставлені в два ряди, паралельно один одному і неглибоко вкопані в землю. Товщина стіни становила від 80 до 120 сантиметрів.

З зовнішньої сторони огорожі вчені виявили катакомби з похованнями, а також яму, в якій раніше були знайдені фрагменти сідла. Ці фрагменти і дозволили припустити, що до святині мали відношення кочівники-гуни.

Дослідники виявили викарбувані на срібних пластинках зображення тварин: дикого вепра, переслідуваного хижаками (можливо, левами), птахів, що ширяють над вепрами, антилоп, оленя, якого атакує вепр. Над деякими звірами була викарбувана тамга — родовий знак, поширений у народів Середньої Азії і Кавказу. Конструкція сідла і гравірування на срібних прикрасах нагадують артефакти, зроблені гунами — кочовим народом тюркського походження, що мігрував з Центральної Азії до Європи в V столітті.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X