Майже помацав. Зонд NASA наблизився на рекордно близьку відстань до Сонця

31 жовтня 2018, 10:13

Сонячний зонд NASA Parker підлетів до Сонця ближче, ніж будь-який інший рукотворний об'єкт.

До досягнення Parker найближче до Сонця підлітав Геліос-2 в квітні 1976, пише Space.com.

Апарат Геліос-2 пролетів на відстані 42,73 млн кілометрів від Сонця. NASA Parker Solar Probe подолав цю позначку увечері 29 жовтня і продовжує зближення із зіркою.

Відео дня

Геліос-2 також встановив рекорд для максимальної швидкості щодо Сонця - 246 960 км/год. Передбачається, що сонячний зонд Parker побив і цей рекорд. Орієнтовно Зонд мав перевищити швидкість Геліоса-2 вдень 30 жовтня, запевняють в NASA. Що стосується рекордної швидкості відносно Землі, тут першість зберігає апарат Juno, який в липні 2016 року досяг показників в 265 000 км/год.

Астрономи відзначають, що ці рекорди будуть регулярно оновлюватися, оскільки місія Parker Solar Probe триває і розрахована на сім років. Проліт Parker Solar Probe в 2025 році пронесе корабель на відстані всього лише 6,16 мільйона км від поверхні Сонця. І потужна сила тяжіння зірки в кінцевому підсумку прискорить зонд до максимальної швидкості близько 690 000 км/год.

"Минуло всього 78 днів з моменту запуску Parker Solar Probe, і ми тепер наблизилися до нашої зірці ближче, ніж будь-який інший космічний корабель в історії. Це важливий момент для команди, хоча ми як і раніше зосереджені на нашій першій сонячної зустрічі", - сказав менеджер місії Енді Дрісман з Лабораторії прикладної фізики Джона Хопкінса в штаті Меріленд.

Раніше НВ повідомляло, що 9 вересня було вперше відкрито захист широкосмугового тепловізора сонячного зонда (WISPR), що дозволило Parker зробити перше зображення навколишнього простору. Перше зображення від Parker - це не таке велике відкриття, але це важливий етап у забезпеченні того, щоб всі системи космічного корабля працювали в штатному режимі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X