Майже 2 години без Місяця. Українці побачать рекордне місячне затемнення

29 травня 2018, 12:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Увечері 27 липня 2018 роки українці зможуть побачити рідкісне місячне затемнення, повний Місяць пройде через тінь Землі.

Це затемнення буде найдовшим повним місячним затемненням в 21 столітті. Загальна тривалість його складе близько 103 хвилин.

"Максимальна тіньова фаза затемнення становитиме 1,61 під час проходженні Місяця практично через центр земної тіні. Тривалість тіньового затемнення складе 1 годину 43 хвилини, що є максимальним значенням в поточному столітті. Загальна тривалість тіньового затемнення складе майже чотири години", - зазначає Астрономічний календар.

Відео дня

Затемнення буде повністю видно в Східній Африці і Центральній і Південній Азії, а також Антарктиді. У Південній Америці, Західній Африці та Європі затемнення почнеться при сході Місяця, в Східній Азії і Австралії - навпаки, під час заходу. У Північній Америці затемнення не буде видно взагалі.

Цікаво, що в східних регіонах України затемнення буде видно краще, ніж на решті території країни. Орієнтовно затемнення можна буде спостерігати близько 22-ї години за Києвом 27 липня.

Раніше НВ повідомляло, що в нічному небі 31 січня 2018 року можна було спостерігати супермісяць в поєднанні з повним місячним затемненням і "блакитний Місяцем". Останній раз такий збіг астрономічних явищ був у 1866 році.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X