Майбутнє наступає: вчені здійснили квантову телепортацію на рекордні 30 кілометрів

20 вересня 2016, 12:31
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Відразу дві групи вчених провели експерименти з телепортації в міських умовах. Раніше такі дослідження проводилися тільки в лабораторіях

Вчені здійснили передачу інформації, закодованої в частинках світла - фотонах, з допомогою квантової телепортації на відстань до 30 кілометрів. Результати експерименту представлені в двох статтях, опублікованих в журналі Nature Photonics, пише Лента.ру.

Відео дня

Для експериментів використовувалися звичайні оптоволоконні мережі. При цьому одна група змогла телепортувати всього два фотона за годину, хай і з великою точністю, зате інші дослідники передавали до 17 елементарних часток за хвилину.

Читайте також: Китай анонсував квантову телепортацію на 1,2 тисячі кілометрів

Квантова телепортація - це передача на відстань квантового стану речовини, яка в точці відправлення руйнується, а потім відтворюється в точці прийому без прямого перенесення самої частки. Квантова телепортація через волоконно-оптичні мережі може значно покращити безпеку і міцність інтернет-з'єднань.

Результати експерименту показали, що квантова телепортація на далекі відстані технічно можлива. Вчені сподіваються, що їх робота дозволить розробити нові технології, які покращать ефективність передачі закодованої в елементарних частинках інформації.

Читайте також: Фізики здійснили квантову телепортацію на 25 кілометрів

Додамо, що у вересні 2015 року вченим з Національного інституту стандартів і технологій США вдалося телепортувати фотони на відстань понад 100 км, але це відбувалося в умовах лабораторії з використанням згорнутого в витки оптоволокна.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X