Майбутнє настає. Вчені здійснили два експерименту з квантової телепортації

13 липня 2017, 09:41
Фізики в Китаї досягли першої квантової телепортації з Землі на супутник QUESS, а японські вчені передали інформацію з космосу на Землю

Протягом 32 днів дослідники посилали в космос мільйони фотонів і виявили позитивні результати в 911 випадках, пише видання Physics World.

"Ми заявляємо про першу квантову телепортацію одиночних фотонів з обсерваторії на Землі на супутник на навколоземній орбіті, віддалений від неї на 1400 кілометрів", - зазначив один з авторів роботи, Цзянь-Вей Пань з університету Шанхаю.

Відео дня

У тому ж час, Масахаі Сасакі і його колеги з Національного інституту інформаційних і комунікаційних технологій в Японії показали, що квантова інформація може бути передана на Землю з космосу.

Команда Сасакі повідомляє, що змогла приймати і обробляти інформацію на наземній станції в Японії за допомогою протоколу квантового розподілу. Цей протокол використовує принципи квантової механіки для того, щоб обидві сторони могли спільно використовувати безпечний ключ шифрування.

Телепортація заснована на феномені квантової заплутаності, коли два об'єкти, в даному випадку - фотона, мають однакові хвильові функції. Якщо їх розділити на велику відстань, зв'язок між ними збережеться і вимірювання одного вплинуть і на стан іншого.

Раніше НВ повідомляло, що китайські вчені створили першу квантову мережу супутникового зв'язку. В рамках експерименту супутник QUESS успішно розподілив сплутані фотони між трьома різними наземними базовими станціями, розділений на цілих 1200 кілометрів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X