Майбутнє настає. Австралійські фізики зробили важливий крок до створення квантового комп'ютера

7 вересня 2017, 15:55
Австралійські дослідники розробили новий тип кубіта - будівельного блоку квантових комп'ютерів. Це зробить можливим виробництво великого квантового комп'ютера

У новій моделі кубітами виступають атоми фосфору в кремнієвій пластині, а маніпулювати їх значенням пропонується за допомогою електричного поля, пише Futurism .

Квантовий комп'ютер - обчислювальний пристрій, який використовує явища квантової суперпозиції і квантової заплутаності для передачі і обробки даних. Цей пристрій виконує обчислення за рахунок зв'язку кубітів один з одним. Коли змінюється стан одного, змінюється стан декількох пов'язаних з ним. У квантових комп'ютерах, кубітами яких служать окремі атоми в лазерних пастках, кубіти повинні знаходитися дуже близько один до іншого, щоб цей зв'язок зберігався; відстань зазвичай не перевищує 50 діаметрів самого атома.

Відео дня

У новому типі кубітів значення кодується парою ядро-електрон. У разі, коли їх спіни збігаються, значення кубіта дорівнює 1, якщо вони протилежні - 0. Направляючи в потрібне місце електричне поле, можна маніпулювати значенням спіна для проведення обчислень. Це простіше, ніж використовувати лазери і магнітне поле.

"Поки це теорія, припущення. Такий кубіт ще буде побудований. У нас є деякі попередні експериментальні дані, які дають зрозуміти, що це цілком можливо, тому ми працюємо, щоб в повній мірі продемонструвати це", - заявив один з авторів роботи, Андреа Морелло.

За попередніми розрахунками, нові кубіти Морелло і його колег можуть взаємодіяти з іншими осередками квантового комп'ютера не на відстані в 20-50 атомів, як раніше, а на дистанції майже в мікрометр, що є величезною відстанню за мірками комп'ютерної техніки.

"Для того, щоб управляти цим кубітом, ви повинні тягнути електрон трохи далі від ядра, з використанням електродів у верхній частині. Роблячи таким чином, ви можете створити електричний диполь. Ці електричні диполі взаємодіють один з одним на досить великих відстанях, приблизно в тисячу нанометрів", - пояснюють автори дослідження.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X