Львівські археологи виявили поблизу Собору Святого Юра цікаву знахідку періоду готики та велику кількість поховань

21 серпня 2018, 14:21

У Львові біля Собору Святого Юра археологи розкопали фундамент, датований приблизно XIV–XV століттями, передає 24 канал.

На думку науковців, це рештки церкви, яка стояла тут до появи собора Святого Юра, який був побудовний у 18 ст.

"Виявлено фрагменти цегли - "пальцівки". Вона брускова з товщиною до 10 сантиметрів, що вказує на готичний період. І відповідно ми пов'язуємо так само цю знахідку з фундаментами", – повідомив молодший науковий співробітник Рятівної археологічної служби Остап Лазурко.

Відео дня

Під час розкопок дослідники виявили, що фундамент під західною та південною частинами церкви не збігається із сучасним плануванням. Відкопані рештки складені з великих обтесаних кам`яних блоків.

Вочевидь, поблизу храму був цвинтар, адже археологи натрапили на велику кількість поховань, які ще треба буде датувати.

Наразі невідомо, скільки триватиме дослідження, адже розкопки заважають комунальним службам проводити ремонтні роботи з гідроізоляції підвалів собору.

"Ми затримуємо будівельні роботи і відповідно вода буде просочуватись в споруди, які розташовані нижче. Тому проблему треба терміново вирішувати. Бо ми розуміємо, що підтопимо споруди, але з іншого боку, якщо засипемо те, що виявили, то вже буде безповоротно втрачено", –заявив директор Рятівної археологічної служби Олег Осаульчук.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X