Місячне селфі. Китайський апарат Юйту-2 надіслав знімок зі зворотного боку Місяця

24 квітня 2019, 08:01

Команда китайської місячної місії Чан'е-4 показала новий кадр поверхні зворотної сторони Місяця з борта апарату Юйту-2.

На знімку видно тінь від місяцеходу і його сліди на поверхні супутника, повідомляє planetary.org .

Стислі зображення надходять з панорамної камери Юйту-2 і показують особливості рельєфу біля місця посадки.

Відео дня

Відзначається, що знімок був отриманий в четвертий місячний день роботи місії. Це означає, що 140-кілограмовий ровер Юйту-2 перевищив проектний час життя, що дорівнює 3 земним місяцям, і виконує розширені науково-дослідні завдання в кратері фон Кармана. З моменту розгортання з посадкової машини Чан'е-4 апарат подолав 178,9 метра.

Прокинувшись на четвертий день 29 березня, Юйту-2 додав 8 метрів до свого сумарного результату в 163 метра, а потім перейшов в сплячий режим між 1 і 8 квітня в якості запобіжного заходу від спеки. Після відпочинку ровер проїхав ще 8 метрів. 12 квітня обидва апарати знову занурилися в режим гібернації, чекаючи настання п'ятої місячної доби.

Китайські інженери відзначили: місяцехід і посадковий модуль зможуть пережити і п'яту місячну ніч, зустрівши п'ятий місячний день, який розпочнеться 28 квітня.

Автоматична станція Чан'е-4 зробила м'яку посадку на зворотному боці Місяця 3 січня 2019 року і висадила на його поверхню шестиколісний місяцехід Юйту-2. Місце роботи апаратів розташоване в східній частині кратера Кармана.

Очікується, що перші наукові результати, отримані в ході роботи місяцеходу, будуть представлені в липні цього року, на конференції з дослідження Місяця і глибокого космосу (LDSE).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X