Льодовикова мішень. NASA знайшла другий величезний ударний кратер в Гренландії

13 лютого 2019, 12:00

На найбільшому острові на Землі знайшли ударний кратер діаметром у 35 км. Його вік оцінили в діапазоні від 79 тис. до 2,6 млн років.

У листопаді 2018-го НВ писало про те, що вчені виявили під льодом Гренландії гігантський кратер, шириною майже у 31 км, який, ймовірно залишив залізний метеорит.

Кратер розташований на північному заході Гренландії, недалеко від крижаного щита, біля якого льодовик Хьявата рухається до моря. Він настільки великий, що в нього може поміститися Париж.

Відео дня

Через пару місяців, аналізуючи зібрану інформацію, фахівці з NASA знайшли неподалік ще більш об'ємне поглиблення. Новий кратер має 35 км у діаметрі та в два рази більшу глибину, ніж попередня знахідка. З такими характеристиками новий кратер посів 22 місце у списку найбільших на Землі. 

Як передає Gizmodo, це підняло для вчених кілька нових питань: скільки ще ударних кратерів може ховатися під льодами Гренландії та Антарктики? Як можна досліджувати по ним геологічну історію та як вони взаємодіють з льодами зараз?

Представник Центру космічних польотів NASA Джозеф МакГрегор каже, що, найімовірніше, кратер був утворений завдяки удару астероїда, що ускладнює визначення його віку. Експерти оцінюють час удару в діапазоні від 79 тис. до 2,6 млн років тому.

Вчені планують назвати кратер на честь Стена Патерсона, - провідного дослідника льодовиків, який здійснив одну з перших відомих наземних подорожей в регіон, де знайшли цей кратер.

Гляціологам належить з'ясувати, як новий кратер пов'язаний з кратером біля льодовика Хьявата, який знайшли пару місяців тому. Ці об'єкти були сформовані приблизно в один і той же час, тому не можна відкидати варіант, що їх близькість один до одного - це не просто випадковість.

Гренландські кратери досить важко вивчати, оскільки, як у випадку з Патерсоном, вони можуть бути заховані під кількома кілометрами льоду.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X