Льоди тануть. Вчені з'ясували, що Антарктида стає схожою на Гренландію

21 листопада 2018, 10:19
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Зараз Антарктида в основному суха і холодна, але глобальне потепління призведе до того, що континент стане схожий на вологу і холодну Гренландію.

Зараз тала вода вже лежить на поверхні внутрішнього льоду Антарктиди, повідомляє Science Daily.

Таке розташування озер талої води призводить до поверхневого плавлення і руйнування шельфових льодовиків. Моделі припускають, що до кінця цього століття ситуація стане ще серйозніше і клімат Антарктиди стане більш теплим і вологим. Така ситуація нагадує набагато більш вологий клімат Гренландії.

Відео дня

"Ми отримали деяке уявлення про Гренландыю, де сьогодні відбувається набагато більше поверхневе плавлення, і в даний час йде цілий ряд різних процесів. Наприклад, якщо на земному льоді Антарктиди є достатнє поверхневе плавлення, частина цієї води може розтопити крижаний покрив і впливати на потік льоду в океан, як це вже відбувається на більшій частині Гренландського льодового щита", - розповіла співавтор дослідження Алісон Банвелл з університету Колорадо.

У своїй статті Алісон Банвелл і її колеги з Обсерваторії Землі Ламонт-Доерті з Колумбійського університету і Університету Роуен виявили ключові прогалини в розумінні вченими Антарктики. Вони обговорюють необхідність додаткових досліджень, наприклад, того, як сніг на континенті перетворюється на лід; чи може танення льоду на поверхні в кінцевому підсумку досягти основи крижаного покриву; як проходить поширення поверхневих і підповерхневих озер на шельфових льодовиках.

Розуміння і здатність прогнозувати виникнення таких процесів має вирішальне значення для вчених, які хочуть зрозуміти глобальне зростання рівня моря і ризики для прибережних жителів у всьому світі. В кінцевому рахунку, розуміння майбутнього Антарктики, включаючи потенційне підвищення рівня моря, вимагає визнання того, що континент змінюється.

"І це вимагає посилення багатодисциплінарних і міжнародних зусиль. Сьогодні нам потрібні спостереження від польових команд на місцях, з літаків і супутників, і вкрай важливо, щоб крижані щити і кліматичні моделі могли представляти різні процеси, що впливають на танення льоду, гідрологію і динаміку Антарктичного крижаного покриву", - підкреслила Алісон Банвелл.

Раніше НВ повідомляло, що вчені виявили під льодом Гренландії гігантський кратер шириною майже в 31 км. Дослідники впевнені, що кратер залишив гігантський залізний метеорит. Кратер знаходиться на півночі острова і покритий майже кілометром льоду.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X