Greenpeace попереджав. Льодовики Гренландії і Антарктиди тануть в шість разів швидше, ніж в 1990-і роки

31 березня 2020, 13:14
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нові дослідження вчених показують, що льоди Гренландії і Антарктиди тануть швидше, в тому числі, через підвищення температури на планеті

Протягом 1990-х років Гренландія і Антарктида разом втрачали 81 мільярд тонн льоду в рік. Але в березні 2020 року комплексна оцінка показала, що 2010-х роках швидкість втрати льоду зросла в шість разів. Це означає, що крижаний покрив Гренландії і Антарктиди в даний час втрачає 475 мільярдів тонн льоду на рік.

Відео дня

В останньому докладі Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (IPCC) в 2013 році говорилося, що до 2100 року рівень моря в світі підвищиться приблизно на 71,1 см.

Однак, останні дослідження показують, що втрати льоду як в Антарктиці, так і в Гренландії набагато вище, ніж очікувалося, навіть в найгіршому сценарії IPCC.

Дослідницька міжнародна група, що складається з 89 полярних вчених, з 50 різних організацій, провела ще одне дослідження. Вони об'єднали 26 зйомок для розрахунку змін маси крижаних щитів Гренландії і Антарктики в період між 1992 і 2018 рр., використовуючи дані 11 супутників, включаючи вимірювання об'єму, потоку і сили тяжіння крижаних щитів.

Втрата льоду збігається з кількома роками інтенсивного танення поверхні в Гренландії, включаючи арктичну хвилю тепла минулого літа, що означає, що 2019 рік також буде рекордним щодо втрат полярного крижаного покриву.

«Велика частка втрати льоду в Гренландії пов'язана з підвищенням температури повітря, яка розтопила крижаний покрив на його поверхні», - говорить професор з Університету Лідса, Ендрю Шеперд, який проводив оцінку.

Прогнози IPCC показують, що в результаті підвищення рівня моря до кінця сторіччя 400 мільйонів людей можуть постраждати від щорічного затоплення прибережних районів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X