Людиноподібні роботи будуть допомагати доглядати за літніми людьми

31 січня 2017, 06:19
Людиноподібні роботи з хорошими манерами, які вміють до того ж знайти індивідуальний підхід до кожного хворого, можуть вивести з кризи соціальні служби, стверджують вчені, передає Російська служба Бі-бі-сі

На дослідження міжнародної команди вчених у цій галузі було виділено 2 млн фунтів (2,5 млн доларів). Вони займаються розробкою моделі універсального робота, який зможе доглядати за літніми людьми, проконтролює своєчасний прийом таблеток або просто складе компанію тим, кому нудно або самотньо.

Відео дня

Такі роботи повинні істотно знизити навантаження на персонал лікарень і будинків престарілих.

Вчені з Бедфордширдського і Мідлсекського університетів допоможуть сконструювати персональних роботів-гуманоїдів, відомих під назвою Пеппер. "Механічних доглядальниць" можна буде запрограмувати так, щоб вони якнайкраще підходили тим, хто буде потребувати його допомоги.

Передбачається, що розробка роботів, здатних враховувати культурні індивідуальні особливості хворих, буде завершено протягом трьох років. Програму досліджень фінансують Європейський союз і уряд Японії.

Головний науковий співробітник компанії Аміт Хумар Панді каже, що Softbank Robotics хочуть створити світ, в якому роботи будуть мирно співіснувати з людьми, роблячи життя більш щасливим, здоровим і гармонійним.

Вони будуть спілкуватися з людьми за допомогою голосу та жестів, зможуть вільно пересуватися і вчасно помітять ознаки того, що літня людина нездужає або їй потрібна екстрена допомога.

Схожі роботи вже є в лікарнях Японії - вони допомагають переносити або перекладати пацієнтів, а також розносять їжу.

Коли проект буде близький до завершення, роботів випробують в будинках престарілих, що належать британській компанії Advinia.

Глава компанії, доктор Санжив Канорія, очікує, що це зробить справжню революцію в системі догляду за літніми людьми, щоб зменшити навантаження на медперсонал.

"Роботи можуть взяти на себе частину послуг, щоб знизити ймовірність неправильної видачі ліків, або полегшити використання складної апаратури, - упевнений він. - Все це призведе до того, що життя літніх людей - як у себе вдома, так і в будинках престарілих - стане безпечнішим".

Нагадаємо, Сяо Нань, робот-репортер, створений китайським професором, випустив свою першу статтю в щоденній газеті міста Гуанчжоу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X