Лише обмін. В Азії виявили народ, в мові якого немає слів "продати" і "купити"

8 лютого 2018, 21:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Команда лінгвістів з Університету Лунда у Швеції оголосила, що знайшла невідому до цього часу мову, якою розмовляють близько 280 осіб в Малайзії.

У цій мові, скоріш за все, немає слів зі значеннями "продати" і "купити", зате є багатий словниковий запас для опису обміну і спільного використання, повідомляє Sci News.

Мовою, яка називається джедек, спілкується група мисливців і збирачів з села Сунгай Руал, розташованої в штаті Келантан на півночі країни. Джедек належить до аслійської групи мов, типологічно особливої ​​гілки австроазіатськой мовної сім'ї, на яких говорять на Малайському півострові.

Відео дня

Дослідники Університету Лунда Йоханна Ягер і Ніклас Буренхульт виявили його під час проекту документування мов, коли вони відвідали кілька поселень для збору мовних даних.

"Джедек не є мовою невідомого племені в джунглях, як ви, можливо, собі уявляєте. У цьому селі раніше працювали антропологи, але, як лінгвісти, ми мали інший набір питань і знайшли те, що пропустили антропологи", - пояснив один з авторів відкриття, доктор Ніклас Буренхульт.

Антропологи були переконані, що в селі Сунгай Руал розмовляють мовою джахан з тієї ж мовної групи, але це виявилося не зовсім вірно.

"Ми зрозуміли, що велика частина села говорить іншою мовою. Вони використовували слова, фонеми і граматичні структури, які не використовуються в мові джахан. Деякі з цих слів були схожі на вираження з інших аслійських мов, носії яких живуть в дуже далеких куточках півострова Малакка", - додала Йоханна Ягер.

У цій мові, за запевненнями лінгвістів, відсутні слова, які пов'язані з процесами купівлі-продажу, позик, крадіжки або судів. При цьому в ньому є велика кількість синонімів для опису обміну і спільного використання. У самому співтоваристві, як відзначають вчені, немає такого явища як суди, а дітей не заохочують до конкуренції.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X