Ліки від злості. Американський вчений довів, що пророк Мухаммед засудив агресію Ісламської Держави проти християн

17 березня 2016, 12:30
Соціолог та експерт з міжрелігійних конфліктів Крейг Консідайн виявив старі рукописи з вченням пророка Мухаммеда, зміст яких міг би зробити іслам більш терпимим по відношенню до християнства. Радикальні мусульмани фактично не дотримуються заповітів пророка, стверджує вчений

Рукописи, які раніше ніколи не перекладалися з арабської, повинні стати ліками для зцілювання Ісламу від екстремізму, запевняє науковець. Зокрема, за словами Консідайна, документи показують, що істинне вчення мусульманського пророка йде в розріз з діями так званої Ісламської держави, яка агресивно атакує християн у Сирії та Іраку.

Відео дня

Консідайн, професор соціології університету Райса, штат Техас, отримав доступ до старовинних ісламських документів, знайдених в монастирях з різних країн світу. Вчений впевнений, що ці старовинні джерела можуть і повинні служити джерелом достовірної інформації про справжню природу ісламу.

Исламское государство славится своей агрессией не только в отношении Запада, но и в целом в отношении христиан
Исламское государство славится своей агрессией не только в отношении Запада, но и в целом в отношении христиан Фото:

Досліджуючи стародавні документи, що відносяться до періоду зародження ісламу, Консідайн виявив свідчення крайньої терпимості Мухаммеда до представників іншої віри. За його словами, роботи пророка, що відносяться до періоду між 622 і 632 рр н. е., містять прямі вказівки на те, що прабатько ісламу закликав до такої побудови суспільства, яке гарантувало б захист представників іншої віри.

Зокрема, Мохаммед прямо стверджував, що християни, які живуть у складі "умми" (так мусульмани називають свої громади), повинні бути недоторканними.

Це прямий прояв релігійної терпимості і прагнення захистити цивільні права, стверджує Консідайн.

"Дослідження чітко демонструє, що сучасні ісламські сили і цілі держави, які проводять дискримінацію християн, не можуть бути виправдані в світлі заповітів Мухаммеда", - пояснює дослідник.

Публікуючи своє дослідження, Консідайн сподівається на те, що люди зможуть зрозуміти справжню природу вчення Мухаммеда. Він переконаний, що такий свіжий погляд міг би піти на користь як радикальним мусульманам, так і затятим ворогам ісламу.

"Це свого роду вакцина від ісламського екстремізму і від "ісламофобії", - переконаний Консідайн.

Консідайн виявив свідоцтва про "справжні" слова і наміри Мухаммеда в стародавніх рукописах, які досі зберігаються в ісламських мечетях, а також рідкісних книг, які були видані ще в Середньовіччя. Ці книги ніколи не перевидавалися і, найчастіше, ніколи не були перекладені на англійську чи яку-небудь іншу мову, яка поширена у Західній цивілізації.

Чотири основних заповіти Мухаммеда, які аналізував Консідайн, стосуються християн у Персії (сучасний Іран) і Наджрані (сучасна Саудівська Аравія), а також синайських ченців.

Вчений каже, що про ці книги давно відомо багатьом дослідникам, але саме сьогодні - в період, коли в Іраку і Сирії йде агресія по відношенню до християн, їх потрібно досліджувати з максимальною ретельністю.

Консідайн переконаний, що сучасні анти-ісламські настрої багато в чому засновані на хибному трактуванні Корану. Зокрема, тих місць, де йдеться про боротьбу з невірними. За словами Консідайна, рядки (9:29), в яких йдеться про "боротьбу з тими, хто не вірить в Бога чи в Останні дні" не слід сприймати буквально. Мухаммед закликав боротися лише з тими, хто агресивно налаштований проти мусульман, а не з усіма людьми, які дотримуються іншої віри, констатує вчений.

На думку американського оглядача Девіда ДеМара, робота Консідайна наочно демонструє, що фундаментальна для ісламу фігура - пророк Мохаммед - закликав до миру з християнами.

Многие мусульмане понимают несоответствие действий ИГ основам ислама и открыто выражают свой протест
Многие мусульмане понимают несоответствие действий ИГ основам ислама и открыто выражают свой протест Фото:

Британський оглядач Патрік МакГуйар переконаний, що робота Консідайна вкрай важлива в сучасних умовах, коли сотні тисяч сирійських християн живуть під гнітом ІДІЛ в так званому Халіфаті, а реальний кандидат у президенти США Дональд Трамп закликає закрити кордони Америки для 1,5 млрд мусульман.

Дослідження Консідайна, засноване на вченні Мухаммеда, показує, що нинішні дії ІДІЛ йдуть в розріз з вченням Пророка, вважає американський політичний експерт Нік Бонопартіс.

На думку Консідайна, слова Мухаммеда "випромінюють співчуття і мир". А це саме те, чого сьогодні світові не вистачає найбільше.

"Пророк Муххамед не хотів шкодити християнам, - підсумовує Консідайн. - Він розумів, що держава, яка віддає перевагу одній групі громадян перед іншими, розрізняє людей за етнічною і культурною ознакою - неприпустима".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X