Ліки від усього. Медики з'ясували секрет популярного препарату китайської народної медицини

11 квітня 2016, 09:44
Британські дослідники з'ясували, що популярний засiб китайської народної медицини дійсно є ефективним засобом проти багатьох відомих захворювань

Дослідники з Центру Джона Іннеса (Норфолк, Англія) з'ясували, що рослина, відома під назвою шоломниця байкальська (Scutellaria baicalensis) насправді виробляє речовини, які можуть допомогти в боротьбі проти раку та багатьох хвороб внутрішніх органів, включаючи печінку, шлунково-кишковий тракт.

Відео дня

Раніше шоломниця байкальська, відома в народі як ефективний засіб від сотень хвороб, вже неодноразово ставала об'єктом досліджень. Медики з'ясували, що основну користь для здоров'я приносять флавони, що містяться в рослинi.

Ці речовини мають противірусні та антиоксидантні дії, а також вбивати злоякісні ракові клітини.

У ході деяких експериментів на тваринах було доведено, що флавони здатні зупиняти ріст пухлин.

Загадкою залишалося, чому шоломниця байкальська набагато ефективніше інших рослин, що також містять флавони.

Нове дослідження показало, що шоломниця містить вогонин і байкалин - підвиди флавонiв, які мають цікаві структурні особливості. Зокрема, у них немає гідроксильної групи, яка бере участь у синтезі інших флавонiв. Натомість одним з будівельних блоків є речовина хризин.

Швидше за все, саме хризин є ключем до розуміння чудодійних властивостей шоломниці, вважають дослідники. Ця речовина відома як стимулятор синтезу тестостерону і використовується для відновлення гормонального балансу. Також в ході деяких експериментів було виявлено, що хризин має властивість зупиняти ріст злоякісних пухлин.

Наслідком цього відкриття може стати синтетичне виробництво препаратів на основі флавонова такого типу. Теоретично, це може бути новий вид лікiв від раку, припускають дослідники.

Показати ще новини
Радіо NV
X