Лід зійшов. У Канаді відкрилися ландшафти, які були покриті льодом десятки тисяч років

28 січня 2019, 09:36

Льодовики і крижані шапки на острові Баффіна в Арктичній Канаді через потепління різко відступили в останні десятиліття.

Зміна клімату відкрила стародавні ландшафти, які, можливо, були покриті льодом протягом приблизно 115 000 років, пише Gizmodo .

Останнім ознакою того, як змінюється Арктика, є те, що мох, який не бачив денного світла щонайменше 40 000 років, видався з крижаних шапок на канадському острові Баффина завдяки все більш теплому літу. Вчені припускають, що літо в канадській Арктиці не було таким теплим за 115 000 років і більше.

Відео дня

"Це дослідження показує, що ми оголюємо пейзажі, яким 120 000 років. Наш минуле століття було, ймовірно, більш теплим, ніж будь-яке століття за останні 120 000 років", - сказав провідний автор дослідження Саймон Пендлтон з Інституту арктичних і альпійських досліджень Університету Колорадо .

Щоб дійти такого висновку, Пендлтон і його колеги використовували радіовуглецеве датування, щоб визначити вік рослин, зібраних на краях 30 крижаних шапок, розташованих на острові Баффінова Земля, на захід від Гренландії. Крижані шапки - це величезні шматки льоду, дуже схожі на льодовики, але є одна ключова відмінність. Якщо льодовики рухаються, то крижані шапки нерухомі. Це означає, що все, що знаходиться на землі, коли вони формуються, зберігається.

"Зазвичай очікуєш побачити рослини різного віку в різних топографічних умовах. Наприклад, в місцях з підвищеннями довше утримується лід. Однак величина потепління виявилася настільки високою, що лід тане майже всюди", - додав Пендлтон.

Оскільки крижані шапки відступають, можуть з'явитися ще більш давні краєвиди. Уточнюючи свої вимірювання, вчені можуть передбачити, як буде виглядати Арктика, оскільки зміна клімату продовжує її міняти. Пендлтон сказав, що навіть без радіовуглецевого аналізу ясно, як швидко острів Баффіна переходить в новий стан. З кожним роком зміни стають все більш помітними неозброєним оком.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X