Легальна прослушка. Як Facebook буде записувати наші розмови для реклами? Блог Костянтина Ценцури

30 червня 2018, 12:00

Facebook запатентував технологію, яка буде записувати наші реакції на рекламу. Тепер збір особистих даних користувачів може стати повністю легальним.

Проблема персональних даних останнім часом дала змогу багатьом зрозуміти, що інтернет – це не просто іграшка, а величезна база даних, яка постійно намагається всучити нам рекламу.

Відео дня

Здавалося б, деякі зміни відбуваються: більшість соцмереж представили оновлену політику конфіденційності, де вони знайомлять користувачів з усіма даними, які платформа збирає і зберігає. В принципі, якою інформацією поділитися зі світовою павутиною, а яку залишити при собі – кожен з нас вирішує сам. Поки що.

Днями Facebook запатентував технологію, яка може активувати наші записуючі пристрої для поліпшення ефективності реклами в інтернеті. Суть механізму проста: у самій рекламі або будь-якому іншому медіаконтенті будуть заховані спеціальні звуки, які не сприймає людське вухо. Ці звуки активують наші мікрофони на будь-якому з підключених до інтернету пристроїв і передають запис на сервер.

united states patent application

По суті, це своєрідна онлайн-анкета, в якій нічого не потрібно аналізувати і позначати. Тільки-но на будь-якому сайті в інтернеті ви побачите рекламу, технологія сама запише вашу реакцію на неї і передасть маркетологам, які будуть знати, що дратує користувачів, а що їм, навпаки, подобається.

Дехто вважає, що наші мобільні девайси тут ні до чого, і записувати звук буде сам сайт соцмережі, адже він має доступ до активації мікрофону.

Як написав у Twitter головний редактор The Verge Нілай Пател, – Facebook розробляє Shazam для реклами. На кшталт популярного додатка, який прослуховує пісні і визначає їхню назву, нова система буде зберігати фонотеку наших голосових реакцій на рекламу.

«Це страшнувато і дивно, але це те, як незабаром може функціонувати Facebook».

Хоча представник Facebook Аллен Ло прокоментував, що технології з цього патенту не включені ні в один з їхніх продуктів і, більш того, ніколи не будуть використовуватися.

Чи можна вірити компанії, яка приховано збирала інформацію про своїх користувачів та, можливо, була задіяна у політичних махінаціях – залишається відкритим питанням.

Але ймовірність використання технології прослушки для реклами досить висока. Інтернет-компанії можуть посилатися на те, що їхні послуги є повністю безкоштовними, і реклама – основний заробіток для них. Тож поліпшення цієї послуги і підвищення ефективності реклами може бути цілком логічним поясненням.

Тим більше на тлі новин про скасування мережевого нейтралітету в США. Якщо всім сайтам дійсно доведеться боротися за перші позиції в рейтингу інтернет-провайдерів, – їхні комерційні відділи не матимуть права на помилку і хоча б найменшу втрату грошей. Клієнт має бути впевнений на 100%, що його реклама сподобається аудиторії, і багато хто захоче купити представлений продукт або послугу.

Окей, але чи обмежаться всі інтернет-гіганти, якими ми користуємося, лише записом реакцій на рекламу? Адже, очевидно, що такий крок легітимізує збір особистих даних користувачів і не залишить шансів для боротьби у правовому полі.

А що буде, знову ж таки, з витоком такої інформації? Адже для багатьох запис розмов користувачів і доступ до мікрофонів – справжній скарб. Поки що питань багато, а відповідь лиша одна – реклама вже є не тільки двигуном торгівлі, а й двигуном технологічного прогресу взагалі.

Автор колонки – Костянтин Ценцура, журналіст НВ Техно.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X