Легендарному Стівену Гокінгу виповнилося 75 років: топ-5 фактів про вченого

8 січня 2017, 23:19
У неділю, 8 січня, знаменитому вченому, досліднику теорій Великого вибуху і чорних дір Стівену Гокінгу виповнилося 75 років

"Це був незвичайний час, щоб жити і працювати в галузі космології. Я радий можливості зробити свій внесок у наше розуміння чорних дір і походження всесвіту. Але всесвіт був би порожнім, якби не моя сім'я і друзі. Оскільки я досяг свого 75-річчя, прийшов час мені сказати спасибі всім, хто допомагав і підтримував мене і зробив мій всесвіт повним життя, любові і енергії", - написав він на своїй сторінці в Facebook.

Відео дня

Редакція НВ вирішила згадати топ-5 фактів з життя і досліджень Стівена Гокінга:

1. Стівен Гокінг постійно перебуває в спеціальному створеному для нього компанією Intel інвалідному кріслі. У крісло інтегровано безліч біометричних датчиків для відстеження важливих показників, таких як серцевий пульс, артеріальний тиск і температура тіла.

2. Незважаючи на параліч і відсутність природної здатності говорити (він спілкується зі світом за допомогою синтезатора мови), Гокінг веде активне життя і займається популяризацією науки. Він зіграв самого себе в кількох десятках картинах, серед яких серіали Теорія великого вибуху, Всесвіт Стівена Гокінга.

3. У 1971 році Стівен Гокінг у рамках теорії Великого вибуху припустив поняття малих чорних дір, маса яких могла б становити мільярди тонн і при цьому займати об'єм протона. У 2016 році він переглянув свою теорію, заявивши, що чорні діри являють собою не що інше, як портали в інший Всесвіт.

4. Стівен Гокінг вважає, що розвиток штучного інтелекту може поставити під загрозу саме існування людства. Він побоюється, що людство розробить щось більше, ніж примітивні форми штучного інтелекту, що перевершить свого творця.

5. Вчений вірить в існування інопланетян, і, на його думку, вони можуть спробувати вийти на зв'язок з людством. "Чим старшим я стаю, тим більше починаю вірити в те, що ми не одні у Всесвіті", - заявив він. Гокінг вважає, що позаземна цивілізація, яка вийде на зв'язок із землянами, може становити загрозу для Землі через її переваги перед людьми.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X